Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

V Mladé Boleslavi staví Škodu Karoq kabriolet. Vůz je dílem studentů a bude plně pojízdný

Vloženo: 4.5.2018

Studenti Středního odborného učiliště strojírenského automobilky Škoda se každoročně podílejí na stavbě unikátního žákovského vozu. Letos poprvé vzniká model na bázi SUV. Aktuálně.cz bylo u předpremiéry Škody Karoq kabriolet. V červnu se odhalí hotový showcar.

V Mladé Boleslavi staví Škodu Karoq kabriolet. Vůz je dílem studentů a bude plně pojízdný

Projekt, který nese název Azubi car, byl poprvé představen v roce 2014. Jde v podstatě o žákovské auto. Žáci Středního odborného učiliště strojírenského ve Škodě se mohou každoročně dobrovolně do tohoto projektu přihlásit, ať už studují jakýkoli obor.

Společně pak od podzimu pracují na vzniku unikátního auta, které pak na konci ročníku představí nejen veřejnosti, ale také představenstvu automobilky Škoda.

Letos si studenti vybrali Škodu Karoq, kterou přetvořili na kabriolet. Aktuálně.cz se bylo na vůz v rozpracovaném stavu podívat.

blog comments powered by Disqus

Toyota Yaris jezdí v novém ročníku. Zahodila některé motory, má novou výbavu
Na českém trhu se už nabízí malý hatchback Toyota Yaris v modelovém provedení 2020. To znamená změnu nabídky motorizací, vybrané jednotky zahodily třídveřové i pětidveřová verze. K dispozici je také nová výbava. Nějakou dobu se ale bude současně prodávat ještě starší verze 2019.
19.5.2019 | více
 

Prodeje aut v Česku už klesají pomaleji. Na špici se drží Škoda, VW a Dacia
Statistiky dubnových prodejů Sdružení dovozců automobilů (SDA) ukazují, že pokles v prodejích aut se zpomaluje. Přesto je ve srovnání s loňskem pořád citelný, zejména pokud jde o první čtyři měsíce a ne jen duben. Pořadí značek je skoro stejné.
15.5.2019 | více
 

Někteří na ně nadávají, jiní na ně nedají dopustit. Přehled automobilových asistentů
Elektronické systémy jedni vítají pro jejich přínos bezpečnosti, další zatracují, protože nechtějí, aby jim počítače „kecaly“ do řízení.
15.5.2019 | více
 

Renault zlevnil model Kadjar. Ušetříte ve všech výbavách
Kompaktní SUV Renualt Kadjar je levnější. Na jaro si totiž Francouzi přichystali slevu. Ta se promítá ve všech výbavových verzích. Víme, kolik se dá ušetřit.
13.5.2019 | více
 

Seat vrací oblíbené benzinové motory do svého SUV Ateca
Nejen kvůli emisím, ale později i kvůli nestíhající výrobě musely značky koncernu Volkswagen na čas vyřadit z ceníků některé benzinové motory. Teď se vracejí zpět. Má je například i Seat Ateca, který se v Česku začal nabízet v modelovém provedení pro rok 2020.
9.5.2019 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál