Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Škoda ukázala Karoq Sportline. Dostane nový benzinový motor s výkonem až 140 kW

Vloženo: 2.8.2018

Škoda Karoq Sportline se od běžného provedení liší nárazníky, koly a provedením interiéru. Jako první varianta rodinného SUV dostane benzinový motor 2.0 TSI s výkonem až 140 kW. Prodej začne v příštím roce.

Škoda Auto ukáže na podzimním autosalonu v Paříži dvě nové varianty rodinného SUV Karoq. Po nedávném odhalení snímků terénní verze Scout dnes došlo i na sportovnější provedení Sportline. 

Karoq Sportline se bude od běžného modelu lišit jinak tvarovaným nárazníkem, speciálními koly nebo čalouněním interiéru.

Nejzajímavější technickou novinkou bude benzinový motor 2.0 TSI s výkonem až 140 kW, který zatím není u standardního modelu v nabídce. Ten se pojí výhradně se sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG a pohonem všech kol. Kromě něj se bude Karoq Sportline dodávat i s motory 1.5 TSI/110 kW s manuálním i automatickým řazením a pohonem buď pouze předních, nebo všech kol. Chybět nebudou ani diesely 2.0 TDI/140 kW s pohonem všech kol a automatem, nebo slabší verze se 110 kW a dvěma různými typy pohonu i řazení.

Benzinové motory s výkonem 140 kW a vyšším nejsou mezi menšími a rodinnými SUV zcela běžné. Připravili jsme přehled všech SUV s benzinovým motorem, výkonem 140 kW a vyšším a cenou do milionu korun. Tímto motorem například už nyní disponuje Seat Ateca, sourozenec Škody Karoq, s nímž se vyrábí na stejné lince v Kvasinách.

Výroba Škody Karoq Sportline se rozbíhá již nyní. Homologovaná bude koncem roku a u českých dealerů by se měla objevit v prvním, nebo druhém kvartálu letošního roku.

Ceník aktuálně prodávaných provedení Škody Karoq si můžete spolu s technickými daty a dalšími informacemi prohlédnout zde. Připravili jsme také podrobnou recenzi.

blog comments powered by Disqus

Toyota Yaris jezdí v novém ročníku. Zahodila některé motory, má novou výbavu
Na českém trhu se už nabízí malý hatchback Toyota Yaris v modelovém provedení 2020. To znamená změnu nabídky motorizací, vybrané jednotky zahodily třídveřové i pětidveřová verze. K dispozici je také nová výbava. Nějakou dobu se ale bude současně prodávat ještě starší verze 2019.
19.5.2019 | více
 

Prodeje aut v Česku už klesají pomaleji. Na špici se drží Škoda, VW a Dacia
Statistiky dubnových prodejů Sdružení dovozců automobilů (SDA) ukazují, že pokles v prodejích aut se zpomaluje. Přesto je ve srovnání s loňskem pořád citelný, zejména pokud jde o první čtyři měsíce a ne jen duben. Pořadí značek je skoro stejné.
15.5.2019 | více
 

Někteří na ně nadávají, jiní na ně nedají dopustit. Přehled automobilových asistentů
Elektronické systémy jedni vítají pro jejich přínos bezpečnosti, další zatracují, protože nechtějí, aby jim počítače „kecaly“ do řízení.
15.5.2019 | více
 

Renault zlevnil model Kadjar. Ušetříte ve všech výbavách
Kompaktní SUV Renualt Kadjar je levnější. Na jaro si totiž Francouzi přichystali slevu. Ta se promítá ve všech výbavových verzích. Víme, kolik se dá ušetřit.
13.5.2019 | více
 

Seat vrací oblíbené benzinové motory do svého SUV Ateca
Nejen kvůli emisím, ale později i kvůli nestíhající výrobě musely značky koncernu Volkswagen na čas vyřadit z ceníků některé benzinové motory. Teď se vracejí zpět. Má je například i Seat Ateca, který se v Česku začal nabízet v modelovém provedení pro rok 2020.
9.5.2019 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál