Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Operativní leasing nebo nákup nového vozu?

Komerční prezentace

Vloženo: 9.10.2017

Lidí a především mužů, kteří si hýčkají své plechové miláčky, značně ubývá. Tento ohrožený druh poznáte nejčastěji tak, že má v garáži vyskládanou kompletní autokosmetiku, ruce zamazané od oleje, auto nemyje, nýbrž „pulíruje“, miluje pach benzínu a jeho nejoblíbenějším filmem jsou Rivalové o životě Niki Laudy. Této skupině lidí nemůžeme mít za zlé, že chtějí auto vlastnit, ačkoliv trend ve světě – a hlavně na západě – je přesně opačný.

Rychlost a kvalita našeho života se neustále zvyšuje a s tím přichází ještě větší nároky na služby. Lidé chtějí žít teď a tady, o drobné problémy ať se stará někdo jiný. Není tedy žádným překvapením, že i Češi začínají čím dál více inklinovat k operativnímu leasingu, tedy službě, kterou znali především z nadnárodních korporací. V průběhu příštích let by se měl poměr operativního leasingu v komerční a privátní sféře dokonce vyrovnat. Takže pokud chcete jen jezdit bez dalších starostí a neočekávaných nákladů, je pro vás operativní leasing ideálním řešením.

Jak to celé funguje?

Nesporná výhoda operativního leasingu je, že se o nic nestaráte. A tím „o nic“ je myšleno opravdu vše kolem auta, kromě tankování pohonných hmot. Navíc jezdíte ve stále nových modelech, jaké si jen vyberete. Z ekonomického hlediska to dává smysl, o tom není potřeba se přít. S prodejcem zkonzultujete, pro jaké účely budete auto nejčastěji používat, kolik asi ujedete ročně kilometrů a podle toho vám vybere auto i výši nájmu na míru. Neplatíte žádné poplatky za schválení smlouvy, žádné akontace ani nic podobného, pouze měsíční pronájem auta.

Například při nájezdu 20 tisíc kilometrů za rok a při smlouvě na dva roky, vás vyjde rodinné kombi Hyundai i30 na 5591 Kč měsíčně (4621 Kč bez DPH). V tom už jsou samozřejmě započítané věci, které souvisí s pořízením a provozem auta: jeho pořízení, povinná výbava, kompletní pojištění, servisní prohlídky, zimní pneumatiky.

A teď počítejte s námi!

Pokud chcete koupit auto za 400 tisíc Kč, najedete s ním 60 tisíc kilometrů za 3 roky a pak byste auto prodávali, víte, na kolik vás to celé vyjde? Nejprve budete smlouvat s prodejci o cenu vozu – ale přiznáváme, to může být i zábava - a posléze stejně utratíte přibližně 400 tisíc Kč. Dokoupíte zimní pneumatiky za 10 tisíc Kč a pokud příliš nebouráte, tak auto na 3 roky pojistíte řádově za 40 tisíc Kč. Za tři servisní prohlídky a výměny pneumatik zaplatíte odhadem 20 tisíc Kč. A za 3 roky auto prodáte za 250 tisíc...? Dobře, pokud ho budete každý víkend leštit, starat se o něj a nikdo vám ho neukradne, možná ho prodáte za 280 tisíc Kč. Každopádně je zapotřebí počítat s položkou čítající 200 tisíc Kč v rodinném rozpočtu na tři roky. A to pouze v tom lepším případě, protože co kdybyste si na auto brali úvěr? Pak je zapotřebí připočítat i úroky, protože banky nejsou charita.

A teď si představte, že máte auto na operativní leasing, platíte měsíční pronájem 5 591 Kč, tj. za dva roky necelých 135 tisíc Kč, jste absolutně bez stresu a za dva roky si před ukončením smlouvy můžete vybrat nový vůz. Třeba větší, rychlejší nebo s jinou barvou, to už je na vás. A víte, co je na tom nejlepší? Cokoliv se kolem auta děje, tak to neřešíte vy, ale zaměstnanec leasingové společnosti. Takže když půjdeme do extrému, může vám být jedno, že vám auto někdo nabourá či ukradne. Tyhle stresy necháte ostatním, kterým stojí před domem 400 tisíc Kč, o které se každý den strachují a které šlo využít lépe, například na vzdělání dětí či do bydlení.

Až zase uslyšíte, že „nejlepší auto je služební auto“, můžete se v duchu zasmát, protože všechny ukazatele hovoří jasně – nejlepší auto je auto na operativní leasing.

A jestli jste dočetli až sem, máme pro vás dobrou zprávu. Až do konce října vám Hyundai Centrum Praha dá až 15 tisíc korun na pohonné hmoty, když u nich uzavřete smlouvu na operativní leasing. Minimálně o tom přemýšlejte nebo se u nich rovnou zastavte. Vždy mají něco navíc.

blog comments powered by Disqus

Citroën Berlingo zlevňuje. Na krátké i XL verzi lze ušetřit 20 tisíc korun
České zastoupení francouzské automobilky srazilo cenu vybraných modelů. Sleva se týká i oblíbeného kompaktního MPV Berlingo a to jak jeho krátké verze, tak prodloužené varianty XL. Nejdostupnější je za 399 900 korun.
25.2.2021 | více
 

Škoda Octavia rozšířila nabídku svých motorů. Láká i na benzin s automatem a 4x4
Mladá Boleslav pokračuje v rozšiřování nabídky motorizací pro svůj bestseller. Škoda Octavia se nově nabízí s motorem na CNG v kombinaci s manuální převodovkou. Novinkou je také zajímavá motorizace 2.0 TSI o výkonu 140 kW s automatickou převodovkou DSG a pohonem všech kol.
22.2.2021 | více
 

Mitsubishi Space Star má novou výbavu. Díky ní je druhým nejlevnějším autem v Česku
Japonská automobilka obnovila prodej nejlevnější výbavy svého miniaturního modelu Space Star na českém trhu. Verze Inform vyjde s motorem 1.2 MIVEC na 239 850 Kč. Auto je nyní o 10 tisíc korun dražší než Hyundai i10.
19.2.2021 | více
 

Kia Sorento dostala novou verzi do zásuvky. Pro chudé ale není
Korejská automobilka zveřejnila ceny nové motorizace pro své velké SUV Kia Sorento. Jde o plug-in hybridní systém označený jako 1.6 T-GDI PHEV. Začíná na ceně 1 319 980 korun.
17.2.2021 | více
 

Obrovské slevy u Nissanu. Na SUV X-Trail ušetříte až 132 tisíc korun
Japonská automobilka láká zájemce o nové SUV na zajímavé ceny. U svého modelu X-Trail zlevnila benzinový motor 1.3 DIG-T o 132 tisíc korun. Nejlevněji ho pořídíte za 610 900 korun.
15.2.2021 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál