Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Někteří lidé si myslí, že když je auto hybrid, umí jet po vodě i po souši, odhalil průzkum

Vloženo: 9.5.2018

Dvě třetiny lidí ví, co znamená a jak funguje hybrid, ale někteří si naopak myslí, že hybrid umí jezdit po vodě i po souši, odhalil průzkum agentury NMS.

Někteří lidé si myslí, že když je auto hybrid, umí jet po vodě i po souši, odhalil průzkum

Agentura NMS provedla v lednu průzkum mezi tisícovkou Čechů, co si myslí o hybridech a jak přesné informace o nich mají.

Přesně 70 % lidí ví, co znamená a jak funguje hybridní auto, tedy že kombinuje benzinový motor s elektromotorem, že se hybrid sám dobíjí při jízdě zejména rekuperací a že jej tedy není třeba dobíjet ještě ze zásuvky (jako plug-in hybrid).

Přes 80 procent lidí si přeje, aby stát víc dohlížel na to, jaká auta v  Česku jezdí. Čtvrtina respondentů si ale přitom hybridní auto zaměňuje s čistě elektrickým vozem. Sedm procent respondentů si ale myslí, že hybridní auto jezdí na souši i po vodě. Jasno v definici hybridního auta mají více muži než ženy.

blog comments powered by Disqus

Seat Leon dostal zpět oblíbené motory i výbavu. Máme podrobný přehled
V Česku už zase koupíte Seat Leon i jeho kombi variantu ST s celou řadou motorů, se kterými se před časem rozloučil. Kolik stojí 1.0 TSI, plynové 1.5 TGI nebo třeba naftové jedna-šestky a dvoulitry? To zjistíte v následujícím přehledu.
22.8.2019 | více
 

Rodinná Dacia Dokker dostala nový motor 1.3 TCe. Víme, kolik stojí
Nejlevnější rodinné auto na českém trhu dostalo nový benzinový motor. Jde o jednotku 1.3 TCe, která je naladěna na dva výkony 75 a 96 kW. Máme podrobnosti.
8.8.2019 | více
 

Výhodné výbavy Tour a Touring Sport dostala i Škoda Octavia liftback
Mladoboleslavská automobilka rozšířila nabídku výbav pro svůj nejprodávanější model. Po Octavii Combi dostane varianty Tour a Touring Sport také liftback. Combi mění nabídku motorů.
6.8.2019 | více
 

Renault Kadjar výrazně zlevnil. V základní i v top verzi zaplatíte o 30 tisíc korun méně
Francouzská automobilka si uprostřed léta připravila velké snížení ceny pro své středně velké SUV. Kadjar zlevnil ve všech výbavových variantách, včetně základní i top verze. Více lze ušetřit i při využití financování.
31.7.2019 | více
 

Nejlevnější auta v Česku: Do čtvrt milionu se jich vejde 18 včetně fabie
Hledali jsme auta pro ty, kteří potřebují jen co nejlevnější vůz na cesty z bodu A do bodu B. Pod 200 tisíc korun jsou jen čtyři, do čtvrt milionu se jich ale vejde už 18. Včetně dvou škodovek.
28.7.2019 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál