Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Někteří lidé si myslí, že když je auto hybrid, umí jet po vodě i po souši, odhalil průzkum

Vloženo: 9.5.2018

Dvě třetiny lidí ví, co znamená a jak funguje hybrid, ale někteří si naopak myslí, že hybrid umí jezdit po vodě i po souši, odhalil průzkum agentury NMS.

Někteří lidé si myslí, že když je auto hybrid, umí jet po vodě i po souši, odhalil průzkum

Agentura NMS provedla v lednu průzkum mezi tisícovkou Čechů, co si myslí o hybridech a jak přesné informace o nich mají.

Přesně 70 % lidí ví, co znamená a jak funguje hybridní auto, tedy že kombinuje benzinový motor s elektromotorem, že se hybrid sám dobíjí při jízdě zejména rekuperací a že jej tedy není třeba dobíjet ještě ze zásuvky (jako plug-in hybrid).

Přes 80 procent lidí si přeje, aby stát víc dohlížel na to, jaká auta v  Česku jezdí. Čtvrtina respondentů si ale přitom hybridní auto zaměňuje s čistě elektrickým vozem. Sedm procent respondentů si ale myslí, že hybridní auto jezdí na souši i po vodě. Jasno v definici hybridního auta mají více muži než ženy.

blog comments powered by Disqus

Toyota Yaris jezdí v novém ročníku. Zahodila některé motory, má novou výbavu
Na českém trhu se už nabízí malý hatchback Toyota Yaris v modelovém provedení 2020. To znamená změnu nabídky motorizací, vybrané jednotky zahodily třídveřové i pětidveřová verze. K dispozici je také nová výbava. Nějakou dobu se ale bude současně prodávat ještě starší verze 2019.
19.5.2019 | více
 

Prodeje aut v Česku už klesají pomaleji. Na špici se drží Škoda, VW a Dacia
Statistiky dubnových prodejů Sdružení dovozců automobilů (SDA) ukazují, že pokles v prodejích aut se zpomaluje. Přesto je ve srovnání s loňskem pořád citelný, zejména pokud jde o první čtyři měsíce a ne jen duben. Pořadí značek je skoro stejné.
15.5.2019 | více
 

Někteří na ně nadávají, jiní na ně nedají dopustit. Přehled automobilových asistentů
Elektronické systémy jedni vítají pro jejich přínos bezpečnosti, další zatracují, protože nechtějí, aby jim počítače „kecaly“ do řízení.
15.5.2019 | více
 

Renault zlevnil model Kadjar. Ušetříte ve všech výbavách
Kompaktní SUV Renualt Kadjar je levnější. Na jaro si totiž Francouzi přichystali slevu. Ta se promítá ve všech výbavových verzích. Víme, kolik se dá ušetřit.
13.5.2019 | více
 

Seat vrací oblíbené benzinové motory do svého SUV Ateca
Nejen kvůli emisím, ale později i kvůli nestíhající výrobě musely značky koncernu Volkswagen na čas vyřadit z ceníků některé benzinové motory. Teď se vracejí zpět. Má je například i Seat Ateca, který se v Česku začal nabízet v modelovém provedení pro rok 2020.
9.5.2019 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál