Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Máte drahé povinné ručení? Ověřte si výši bonusů a zlevněte si ho

Komerční prezentace

Vloženo: 27.8.2018

„Dva roky jezdím bez nehod, s větrem se honím o závod. Na moje obutí je spolehnutí a motor má vždy správný chod.“ Jestliže usedáte za volant ve stejném rytmu jako Milan Chladil, pak se můžete těšit z vysokého bonusu. Víte ale vůbec, k čemu vám bonus u povinného ručení je a co se s ním děje při přechodu k nové pojišťovně?

Bonus a malus je součástí bonusového systému, který je spjat s povinným ručením. Jezdíte-li bez nehod, načítají se vám bonusy, pakliže jste už párkrát způsobili dopravní nehodu, přičítají se vám malusy. Čím déle jste pojištěni, a čím déle jezdíte bez nehod, tím vyšší bonus budete mít.

Na bonus máte nárok za každý rok bez nehod

Bonus získáte za každých 12 bezeškodných měsíců, co máte sjednanou pojistku, a je jedno, zda máte povinné ručení Allianz, AXA, Direct nebo UNIQA. V průměru se bonus za rok pohybuje kolem 5 % z ceny pojištění. Každý rok se ale bonusy načítají, a tak za deset let můžete dosahovat i 50% slevy. Maximální výše bonusu obvykle dosahuje 60 až 65 %. Této slevy se však dočkáte až po více jak deseti letech bez nehod.

Každá pojišťovna ale počítá bonusy na základě svých interních pravidel, a tak se maximálního bonusu můžete někde dočkat dříve a jinde zase o nějaký rok později.

O bonus nepřijdete ani s novým autem nebo s novou pojistkou

Nejlevnější povinné ručení vám může vysoký bonus ještě výrazně zlevnit. Ušetřit více jak polovinu z ceny pojistky jistě přijde vhod. Navíc některé pojišťovny bonus zohledňují i u havarijního pojištění. Co ale když auto prodáváte, sjednáváte nové povinné ručení, nebo přecházíte k jiné pojišťovně? Nebojte, o bonusy nepřijdete. Ty se vám automaticky převedou. Navíc, pokud bude nová pojišťovna počítat bonus progresivněji než ta původní, pak se vám i výrazně navýší.

A jak zjistíte, jak vysoký váš bonus je? Požádejte vaši pojišťovnu o potvrzení o takzvaném bezeškodném průběhu. Potvrzení je vám pojišťovna povinna vystavit i v případě, že vypovídáte smlouvu o povinném ručení.

Dopravní nehody se vám nevyhýbají? Pak počítejte s malusem

Čím starší a vyježděnější řidič je, tím levnější pojištění může získat. Rozhodně to ale není pravidlem. Řadíte-li se mezi rizikové klienty, kteří jsou často součástí dopravních nehod, pak ani doba pojištění vám nepomůže k nižší ceně. Naopak malus vám zaručí přirážku. V krajních případech se můžete stát až nepojistitelným.

Délka bezškodného období významně ovlivňuje výši povinného ručení, přesto se vyplatí si porovnat nabídku více pojišťoven. Můžete tak zjistit, že povinné ručení AXA vás vyjde mnohem levněji než vaše dlouholetá pojistka. Při porovnání povinného ručení se zaměřte na pojistné limity, asistenční službu a připojištění.

blog comments powered by Disqus

Citroën Berlingo zlevňuje. Na krátké i XL verzi lze ušetřit 20 tisíc korun
České zastoupení francouzské automobilky srazilo cenu vybraných modelů. Sleva se týká i oblíbeného kompaktního MPV Berlingo a to jak jeho krátké verze, tak prodloužené varianty XL. Nejdostupnější je za 399 900 korun.
25.2.2021 | více
 

Škoda Octavia rozšířila nabídku svých motorů. Láká i na benzin s automatem a 4x4
Mladá Boleslav pokračuje v rozšiřování nabídky motorizací pro svůj bestseller. Škoda Octavia se nově nabízí s motorem na CNG v kombinaci s manuální převodovkou. Novinkou je také zajímavá motorizace 2.0 TSI o výkonu 140 kW s automatickou převodovkou DSG a pohonem všech kol.
22.2.2021 | více
 

Mitsubishi Space Star má novou výbavu. Díky ní je druhým nejlevnějším autem v Česku
Japonská automobilka obnovila prodej nejlevnější výbavy svého miniaturního modelu Space Star na českém trhu. Verze Inform vyjde s motorem 1.2 MIVEC na 239 850 Kč. Auto je nyní o 10 tisíc korun dražší než Hyundai i10.
19.2.2021 | více
 

Kia Sorento dostala novou verzi do zásuvky. Pro chudé ale není
Korejská automobilka zveřejnila ceny nové motorizace pro své velké SUV Kia Sorento. Jde o plug-in hybridní systém označený jako 1.6 T-GDI PHEV. Začíná na ceně 1 319 980 korun.
17.2.2021 | více
 

Obrovské slevy u Nissanu. Na SUV X-Trail ušetříte až 132 tisíc korun
Japonská automobilka láká zájemce o nové SUV na zajímavé ceny. U svého modelu X-Trail zlevnila benzinový motor 1.3 DIG-T o 132 tisíc korun. Nejlevněji ho pořídíte za 610 900 korun.
15.2.2021 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál