Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Lidé se učí nakupovat auta online

Komerční prezentace

Vloženo: 30.10.2017

V souvislosti s překotným vývojem, rozvojem sociálních sítí a dostupností internetového připojení se mění i nákupní schémata a postupy zákazníků. Pryč jsou doby zastavování taxíku na ulici nebo běžných nákupů.

To vše nahradily služby jako Uber nebo Rohlík. Podobný trend se navíc objevuje i u nákupu aut. Největší český e-shop začal nabízet dokonce automobily online. A i když se zatím jedná pouze o elektromobily, tato informace poukazuje na stále větší poptávku po dostupnosti vozů online. Malinko teď odbočíme, když zmíníme, že v oblasti leasingu se do popředí dostává tzv. operativní leasing. Ten už jako hlavní forma dlouhodobého pronájmu vozidel dokonce převážil nad klasickým leasingem. V nedávné době se jednalo o produkt pouze pro velké firemní vozové parky – fleety, dnes se ale rychle dostává jak k živnostníkům, tak i k fyzickým osobám. Jedním z portálů nabízející vozidla na operativní leasing na českém trhu je portál Operatio, který od svého vzniku na začátku tohoto roku dodal klientům okolo tří stovek vozidel. A podle předpokladu by se toto číslo mělo v roce 2018 zvednout na 1500 – 2000 vozidel.

Portál Operatio je však také zajímavý tím, že jako první portál přišel s online procesem objednání. Nejenže tak nemusí zákazník navštívit autosalon nebo dealera, v souvislosti s vyřízením leasingu nemusí chodit prakticky vůbec nikam. Vše se dá provést pohodlně odkudkoliv, pomocí pár kliknutí na počítači, tabletu nebo mobilu. A eventuální dotazy se dají vyřídit rychle, přes e-mail nebo telefon. „Objednací proces neustále zdokonalujeme a analyzujeme postřehy od klientů tak, aby vše bylo co nejsnazší a samotný proces objednání vozu byl přehledný,“ říká Jan Vágenknecht, ředitel vývoje online služeb společnosti Operatio.

Kromě komfortu celého procesu je velkou výhodou také rychlost, za jakou může klient využívat nový vůz. Čekací lhůta je totiž obvykle do 2-3 týdnů , což je ve srovnání s několikaměsíčním čekáním u dealera významný benefit.

V Česku se operativní leasing neboli dlouhodobý pronájem automobilu sjednává obvykle na dva až tři roky. Zákazník si může zvolit navíc nájezd vozidla (nejčastěji 20 000 – 25 000 km/rok) a možnost plného servisu, kdy se stará prakticky jen o palivo. V takovém případě náklady servisu a výměnu pneumatik hradí společnost. „Klienti se nás často ptají, jak velká je počáteční investice. Velkou výhodou je, že se neplatí žádná akontace, není tedy nutné skládat žádná procenta z ceny vozu,“ sděluje Petr Bašek, ředitel společnosti Operatio. Jako reálný příklad se tak dá uvést jeden z nejprodávanějších modelů současnosti Hyundai i30. V případě plného servisu se zákazník nemusí kromě paliva starat v podstatě o nic dalšího. Garanční prohlídky a zimní pneumatiky má zahrnuté již v ceně měsíční splátky, která činí 4 621 Kč bez DPH a vůz je ihned k odběru. V případě zájmu je pak možno mít „dostupný luxus“ např. ve formě prémiového SUV, které je díky měsíčnímu pronájmu lépe dostupné ve srovnání s klasickou koupí vozidla.

blog comments powered by Disqus

Citroën Berlingo zlevňuje. Na krátké i XL verzi lze ušetřit 20 tisíc korun
České zastoupení francouzské automobilky srazilo cenu vybraných modelů. Sleva se týká i oblíbeného kompaktního MPV Berlingo a to jak jeho krátké verze, tak prodloužené varianty XL. Nejdostupnější je za 399 900 korun.
25.2.2021 | více
 

Škoda Octavia rozšířila nabídku svých motorů. Láká i na benzin s automatem a 4x4
Mladá Boleslav pokračuje v rozšiřování nabídky motorizací pro svůj bestseller. Škoda Octavia se nově nabízí s motorem na CNG v kombinaci s manuální převodovkou. Novinkou je také zajímavá motorizace 2.0 TSI o výkonu 140 kW s automatickou převodovkou DSG a pohonem všech kol.
22.2.2021 | více
 

Mitsubishi Space Star má novou výbavu. Díky ní je druhým nejlevnějším autem v Česku
Japonská automobilka obnovila prodej nejlevnější výbavy svého miniaturního modelu Space Star na českém trhu. Verze Inform vyjde s motorem 1.2 MIVEC na 239 850 Kč. Auto je nyní o 10 tisíc korun dražší než Hyundai i10.
19.2.2021 | více
 

Kia Sorento dostala novou verzi do zásuvky. Pro chudé ale není
Korejská automobilka zveřejnila ceny nové motorizace pro své velké SUV Kia Sorento. Jde o plug-in hybridní systém označený jako 1.6 T-GDI PHEV. Začíná na ceně 1 319 980 korun.
17.2.2021 | více
 

Obrovské slevy u Nissanu. Na SUV X-Trail ušetříte až 132 tisíc korun
Japonská automobilka láká zájemce o nové SUV na zajímavé ceny. U svého modelu X-Trail zlevnila benzinový motor 1.3 DIG-T o 132 tisíc korun. Nejlevněji ho pořídíte za 610 900 korun.
15.2.2021 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál