Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Lamborghini vyhlásilo svolávací akci pro své supersporty. Kvůli překlepu na etiketě

Vloženo: 9.5.2018

Do servisu musí okamžitě všech 11 kusů supersportu Lamborghini Centenario, které se prodaly na území USA. Problémem je, že na štítku uvnitř vozu je uveden špatný údaj o maximálním přípustném zatížení auta.

Lamborghini vyhlásilo svolávací akci pro své supersporty. Kvůli překlepu na etiketě

Svolávací akce automobilek kvůli technickým chybám, které by mohly vyústit ve větší potíže, jsou celkem běžné. Italské Lamborghini ale takto řeší i zdánlivě marginální problém. Všechny jeho modely Centenario, které se prodaly na americkém trhu, mají chybný údaj na štítku ve voze. Jde o nosnost.

Centenario je tak vzácným vozem, že nyní by se po amerických silnicích mělo pohybovat jen 11 kusů ve verzích kupé a roadster. Ty musí okamžitě do servisu, kde jim bude štítek vyměněn. Pokud by majitel kvůli chybnému údaji přetížil auto, hrozilo by selhání odpružení, což by mohlo případně způsobit i nehodu.

Vůz, který pohání uprostřed uložený benzinový dvanáctiválec o výkonu 759 koní ale není právě klasickým autem na stěhování. Vpředu umístěný kufr pojme jen pár nákupních tašek. Otázkou proto zůstává, zda by vůbec k přetížení Lamborghini mohlo dojít. Leda by do auta přisedl morbidně obézní spolujezdec, což je v USA není zcela vyloučené.

blog comments powered by Disqus

Toyota Yaris jezdí v novém ročníku. Zahodila některé motory, má novou výbavu
Na českém trhu se už nabízí malý hatchback Toyota Yaris v modelovém provedení 2020. To znamená změnu nabídky motorizací, vybrané jednotky zahodily třídveřové i pětidveřová verze. K dispozici je také nová výbava. Nějakou dobu se ale bude současně prodávat ještě starší verze 2019.
19.5.2019 | více
 

Prodeje aut v Česku už klesají pomaleji. Na špici se drží Škoda, VW a Dacia
Statistiky dubnových prodejů Sdružení dovozců automobilů (SDA) ukazují, že pokles v prodejích aut se zpomaluje. Přesto je ve srovnání s loňskem pořád citelný, zejména pokud jde o první čtyři měsíce a ne jen duben. Pořadí značek je skoro stejné.
15.5.2019 | více
 

Někteří na ně nadávají, jiní na ně nedají dopustit. Přehled automobilových asistentů
Elektronické systémy jedni vítají pro jejich přínos bezpečnosti, další zatracují, protože nechtějí, aby jim počítače „kecaly“ do řízení.
15.5.2019 | více
 

Renault zlevnil model Kadjar. Ušetříte ve všech výbavách
Kompaktní SUV Renualt Kadjar je levnější. Na jaro si totiž Francouzi přichystali slevu. Ta se promítá ve všech výbavových verzích. Víme, kolik se dá ušetřit.
13.5.2019 | více
 

Seat vrací oblíbené benzinové motory do svého SUV Ateca
Nejen kvůli emisím, ale později i kvůli nestíhající výrobě musely značky koncernu Volkswagen na čas vyřadit z ceníků některé benzinové motory. Teď se vracejí zpět. Má je například i Seat Ateca, který se v Česku začal nabízet v modelovém provedení pro rok 2020.
9.5.2019 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál