Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Lamborghini vyhlásilo svolávací akci pro své supersporty. Kvůli překlepu na etiketě

Vloženo: 9.5.2018

Do servisu musí okamžitě všech 11 kusů supersportu Lamborghini Centenario, které se prodaly na území USA. Problémem je, že na štítku uvnitř vozu je uveden špatný údaj o maximálním přípustném zatížení auta.

Lamborghini vyhlásilo svolávací akci pro své supersporty. Kvůli překlepu na etiketě

Svolávací akce automobilek kvůli technickým chybám, které by mohly vyústit ve větší potíže, jsou celkem běžné. Italské Lamborghini ale takto řeší i zdánlivě marginální problém. Všechny jeho modely Centenario, které se prodaly na americkém trhu, mají chybný údaj na štítku ve voze. Jde o nosnost.

Centenario je tak vzácným vozem, že nyní by se po amerických silnicích mělo pohybovat jen 11 kusů ve verzích kupé a roadster. Ty musí okamžitě do servisu, kde jim bude štítek vyměněn. Pokud by majitel kvůli chybnému údaji přetížil auto, hrozilo by selhání odpružení, což by mohlo případně způsobit i nehodu.

Vůz, který pohání uprostřed uložený benzinový dvanáctiválec o výkonu 759 koní ale není právě klasickým autem na stěhování. Vpředu umístěný kufr pojme jen pár nákupních tašek. Otázkou proto zůstává, zda by vůbec k přetížení Lamborghini mohlo dojít. Leda by do auta přisedl morbidně obézní spolujezdec, což je v USA není zcela vyloučené.

blog comments powered by Disqus

Seat Leon dostal zpět oblíbené motory i výbavu. Máme podrobný přehled
V Česku už zase koupíte Seat Leon i jeho kombi variantu ST s celou řadou motorů, se kterými se před časem rozloučil. Kolik stojí 1.0 TSI, plynové 1.5 TGI nebo třeba naftové jedna-šestky a dvoulitry? To zjistíte v následujícím přehledu.
22.8.2019 | více
 

Rodinná Dacia Dokker dostala nový motor 1.3 TCe. Víme, kolik stojí
Nejlevnější rodinné auto na českém trhu dostalo nový benzinový motor. Jde o jednotku 1.3 TCe, která je naladěna na dva výkony 75 a 96 kW. Máme podrobnosti.
8.8.2019 | více
 

Výhodné výbavy Tour a Touring Sport dostala i Škoda Octavia liftback
Mladoboleslavská automobilka rozšířila nabídku výbav pro svůj nejprodávanější model. Po Octavii Combi dostane varianty Tour a Touring Sport také liftback. Combi mění nabídku motorů.
6.8.2019 | více
 

Renault Kadjar výrazně zlevnil. V základní i v top verzi zaplatíte o 30 tisíc korun méně
Francouzská automobilka si uprostřed léta připravila velké snížení ceny pro své středně velké SUV. Kadjar zlevnil ve všech výbavových variantách, včetně základní i top verze. Více lze ušetřit i při využití financování.
31.7.2019 | více
 

Nejlevnější auta v Česku: Do čtvrt milionu se jich vejde 18 včetně fabie
Hledali jsme auta pro ty, kteří potřebují jen co nejlevnější vůz na cesty z bodu A do bodu B. Pod 200 tisíc korun jsou jen čtyři, do čtvrt milionu se jich ale vejde už 18. Včetně dvou škodovek.
28.7.2019 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál