Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Kdy a komu se vyplatí celoroční pneumatiky?

Komerční prezentace

Vloženo: 4.4.2018

Přemýšlíte o celoročních pneumatikách, protože vás už nebaví každoroční přezouvání nebo se domníváte, že vás vyjdou levněji? Přečtěte si, jaké jsou jejich výhody a zápory, a nakonec se rozhodněte, jestli jsou šťastným řešením zrovna pro vás.

Celoroční pneumatiky jsou kompromisem

Celoroční pneumatiky mají svá specifika a než se pro ně finálně rozhodnete, měli byste nákup důkladně promyslet. Řidičům, kteří dávají celoročním pneumatikám přednost, nejvíce vadí povinné přezouvání z letních gum na zimní. Je pravdou, že tohle s nákupem celoročních gum odpadne, ale musíte počítat s tím, že se jedná o určitý kompromis i v jízdě. Letní a zimní gumy mají v sobě specifickou směs. Ta zaručuje, že letní pneumatiky zvládnou rozpálenou vozovku nebo vydatný déšť. Zimní pneumatiky s hlubším dezénem se zase lépe vypořádají s námrazou nebo náledím. S celoročními gumami budete jezdit v mínusových teplotách i na rozpálené vozovce.

Řešení pro ty, kteří najezdí méně kilometrů

Z výše uvedeného logicky vyplývá, že univerzální celoroční pneumatiky jsou vhodnější pro řidiče, kteří toho zase tak moc nenajezdí a žijí v mírnějších podnebních podmínkách. Pokud například bydlíte ve městě, kde je sníh výjimečnou záležitostí, není jediný důvod, proč si celoroční pneumatiky nepořídit. Pakliže navíc jezdíte jen příležitostně, není co řešit. Vhodné jsou také pro ty, kteří vlastní dvě auta a z toho jedno používají spíš jako záložní. Pokud se chcete o výběru celoročních pneumatik poradit, podívejte se na stránky iPneu.cz, kde dostanete odpověď na všechny svoje otázky.

Cenově si zase tolik nepomůžete

Možná se ohradíte tím, že celoroční pneumatiky jsou levnější. Popravdě, není to tak jednoznačné. Kromě jednorázové ceny, kterou zaplatíte, musíte brát v potaz i dobu jejich opotřebení. Když přezouváte gumy, část roku je nepoužíváte. Tudíž se vám neopotřebují tak rychle. Možná ušetříte na začátku, ale ve výsledku se vám to zase tak výrazně nevyplatí. Celoroční pneumatiky opotřebujete kvůli častějšímu používání rychleji a s ojetým dezénem je stejně budete muset vyměnit za nové. Odpadnou vám ale starosti s jejich uskladněním.

blog comments powered by Disqus

Citroën Berlingo zlevňuje. Na krátké i XL verzi lze ušetřit 20 tisíc korun
České zastoupení francouzské automobilky srazilo cenu vybraných modelů. Sleva se týká i oblíbeného kompaktního MPV Berlingo a to jak jeho krátké verze, tak prodloužené varianty XL. Nejdostupnější je za 399 900 korun.
25.2.2021 | více
 

Škoda Octavia rozšířila nabídku svých motorů. Láká i na benzin s automatem a 4x4
Mladá Boleslav pokračuje v rozšiřování nabídky motorizací pro svůj bestseller. Škoda Octavia se nově nabízí s motorem na CNG v kombinaci s manuální převodovkou. Novinkou je také zajímavá motorizace 2.0 TSI o výkonu 140 kW s automatickou převodovkou DSG a pohonem všech kol.
22.2.2021 | více
 

Mitsubishi Space Star má novou výbavu. Díky ní je druhým nejlevnějším autem v Česku
Japonská automobilka obnovila prodej nejlevnější výbavy svého miniaturního modelu Space Star na českém trhu. Verze Inform vyjde s motorem 1.2 MIVEC na 239 850 Kč. Auto je nyní o 10 tisíc korun dražší než Hyundai i10.
19.2.2021 | více
 

Kia Sorento dostala novou verzi do zásuvky. Pro chudé ale není
Korejská automobilka zveřejnila ceny nové motorizace pro své velké SUV Kia Sorento. Jde o plug-in hybridní systém označený jako 1.6 T-GDI PHEV. Začíná na ceně 1 319 980 korun.
17.2.2021 | více
 

Obrovské slevy u Nissanu. Na SUV X-Trail ušetříte až 132 tisíc korun
Japonská automobilka láká zájemce o nové SUV na zajímavé ceny. U svého modelu X-Trail zlevnila benzinový motor 1.3 DIG-T o 132 tisíc korun. Nejlevněji ho pořídíte za 610 900 korun.
15.2.2021 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál