Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Hyundai korigoval slevy u nejmenšího modelu i10. Dosahovaly příliš vysokých částek

Vloženo: 15.8.2018

Hyundai i10 se prodává podle ceníku od 199 990 korun, jde však pouze o vstupní cenu do výpočtu značkového financování. Pokud chcete minivůz zaplatit najednou, bude stát o třicet tisíc víc. Můžete však dosáhnout na slevu až 25 tisíc, pokud dlouho vlastníte řidičák a vůz Hyundai.

Korejská značka Hyundai spustila o prázdninách netradiční akci, při níž zájemci o její auta dostávají slevu za každý rok držení řidičského průkazu a za každý rok vlastnictví staršího roku Hyundai (soukromé osoby), nebo za každý rok podnikání (podnikatelé). Více jsme o této akci psali zde. Tyto slevy vyšvihly do výšin zejména prodej minivozu i10, který se v červenci stal nejoblíbenějším modelem své třídy a předstihl o čtyřicet kusů i jinak z pohledu celého roku suverénně vedoucí Škodu Citigo.

Hyundai v červenci nabídl slušně vybavenou verzi modelu i10 označenou Best of Family s klimatizací, šesti airbagy, palubním počítačem nebo elektricky ovládaným předním sklem od 199 990 korun, což byla vstupní cena do financování, nebo za 229 990 korun při platbě najednou. To byla částka, která nebyla a není v ceníku, ale zjistili jsme ji z vlastních zdrojů. Za každý rok vlastnictví řidičského průkazu mohl dostat zájemce o vůz slevu, další tisícovku za rok si mohl odečíst za dobu, po kterou vlastnil starší vůz značky Hyundai. Ukázalo se však, že značka byla v tomto případě příliš velkorysá, protože se vynořila řada dědečků a babiček, kteří vlastnili řidičák padesát i více let, a někteří dokonce měli i starší vozy značky Hyundai.

Značka tak musela svou politiku u nejmenšího modelu přehodnotit a od začátku srpna se sleva za každý rok držení řidičáku a vozu Hyundai snížila o polovinu na 500 korun a kumulovaná sleva u nejlevnějšího provedení nesmí přesáhnout 25 tisíc korun. Ten se navíc už nejmenuje Best of Family, ale pouze Family a nedisponuje klimatizací ani elektricky ovládaným předním oknem.

Lépe vybavená verze Best of Family Club už klimatizaci a elektricky ovládaná okna nabízí stejně jako rádio nebo výškově stavitelnou sedačku řidiče. Při klasické platbě stojí 260 890 korun, vstupní částka do výpočtu financování činí 249 990 korun. Výše slevy za roky vlastnictví řidičáku nebo vozu značky Hyundai zde není omezená, ale při sazbě 500 Kč za rok málokdy přesáhne oněch 25 tisíc korun, které jsou limitem u základního provedení. Tato varianta se tedy vyplatí především těm, kteří si neumí nové auto představit bez rádia a klimatizace.

Ještě o stupínek výš stojí provedení Best of Family Go s dálkově ovládaným centrálním zamykáním a volantem potaženým kůží. To se prodává za 269 990 korun při platbě naráz a o deset tisíc levněji, pokud jde o částku pro výpočet značkového financování.

Všechny varianty modelu Hyundai i10 pohání litrový tříválcový benzinový motor, který může být v kombinaci s manuální, nebo automatickou převodovkou.

Když nebudeme brát v potaz možnost slevy ani částku v ceníku podmíněnou financováním, nepatří Hyundai i10 mezi nejlevnější auta kategorie. Přesvědčit se můžete v přehledu všech pětidveřových miniaut do 300 tisíc korun. Sleva za věk řidičáku nebo vlastnictví vozu Hyundai z něj však nejdostupnější minivůz dělají.

Porovnali jsme Hyundai i10 Best of Family Club s Toyotou Aygo a Škodou Citigo. Podívejte se zde. Parametry připraveného srovnání můžete přidávat a ubírat dle vlastních preferencí, dají se porovnávat i jiné verze nebo modely.

 

Související články

Hyundai upravil akci, ve které dává slevu za roky, kdy zákazník vlastní řidičák a vůz značky
Hyundai i30 kombi o prázdninách zdražil, přesto může být pro některé řidiče levnější než dříve

blog comments powered by Disqus

Toyota Yaris jezdí v novém ročníku. Zahodila některé motory, má novou výbavu
Na českém trhu se už nabízí malý hatchback Toyota Yaris v modelovém provedení 2020. To znamená změnu nabídky motorizací, vybrané jednotky zahodily třídveřové i pětidveřová verze. K dispozici je také nová výbava. Nějakou dobu se ale bude současně prodávat ještě starší verze 2019.
19.5.2019 | více
 

Prodeje aut v Česku už klesají pomaleji. Na špici se drží Škoda, VW a Dacia
Statistiky dubnových prodejů Sdružení dovozců automobilů (SDA) ukazují, že pokles v prodejích aut se zpomaluje. Přesto je ve srovnání s loňskem pořád citelný, zejména pokud jde o první čtyři měsíce a ne jen duben. Pořadí značek je skoro stejné.
15.5.2019 | více
 

Někteří na ně nadávají, jiní na ně nedají dopustit. Přehled automobilových asistentů
Elektronické systémy jedni vítají pro jejich přínos bezpečnosti, další zatracují, protože nechtějí, aby jim počítače „kecaly“ do řízení.
15.5.2019 | více
 

Renault zlevnil model Kadjar. Ušetříte ve všech výbavách
Kompaktní SUV Renualt Kadjar je levnější. Na jaro si totiž Francouzi přichystali slevu. Ta se promítá ve všech výbavových verzích. Víme, kolik se dá ušetřit.
13.5.2019 | více
 

Seat vrací oblíbené benzinové motory do svého SUV Ateca
Nejen kvůli emisím, ale později i kvůli nestíhající výrobě musely značky koncernu Volkswagen na čas vyřadit z ceníků některé benzinové motory. Teď se vracejí zpět. Má je například i Seat Ateca, který se v Česku začal nabízet v modelovém provedení pro rok 2020.
9.5.2019 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál