Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Hyundai korigoval slevy u nejmenšího modelu i10. Dosahovaly příliš vysokých částek

Vloženo: 15.8.2018

Hyundai i10 se prodává podle ceníku od 199 990 korun, jde však pouze o vstupní cenu do výpočtu značkového financování. Pokud chcete minivůz zaplatit najednou, bude stát o třicet tisíc víc. Můžete však dosáhnout na slevu až 25 tisíc, pokud dlouho vlastníte řidičák a vůz Hyundai.

Korejská značka Hyundai spustila o prázdninách netradiční akci, při níž zájemci o její auta dostávají slevu za každý rok držení řidičského průkazu a za každý rok vlastnictví staršího roku Hyundai (soukromé osoby), nebo za každý rok podnikání (podnikatelé). Více jsme o této akci psali zde. Tyto slevy vyšvihly do výšin zejména prodej minivozu i10, který se v červenci stal nejoblíbenějším modelem své třídy a předstihl o čtyřicet kusů i jinak z pohledu celého roku suverénně vedoucí Škodu Citigo.

Hyundai v červenci nabídl slušně vybavenou verzi modelu i10 označenou Best of Family s klimatizací, šesti airbagy, palubním počítačem nebo elektricky ovládaným předním sklem od 199 990 korun, což byla vstupní cena do financování, nebo za 229 990 korun při platbě najednou. To byla částka, která nebyla a není v ceníku, ale zjistili jsme ji z vlastních zdrojů. Za každý rok vlastnictví řidičského průkazu mohl dostat zájemce o vůz slevu, další tisícovku za rok si mohl odečíst za dobu, po kterou vlastnil starší vůz značky Hyundai. Ukázalo se však, že značka byla v tomto případě příliš velkorysá, protože se vynořila řada dědečků a babiček, kteří vlastnili řidičák padesát i více let, a někteří dokonce měli i starší vozy značky Hyundai.

Značka tak musela svou politiku u nejmenšího modelu přehodnotit a od začátku srpna se sleva za každý rok držení řidičáku a vozu Hyundai snížila o polovinu na 500 korun a kumulovaná sleva u nejlevnějšího provedení nesmí přesáhnout 25 tisíc korun. Ten se navíc už nejmenuje Best of Family, ale pouze Family a nedisponuje klimatizací ani elektricky ovládaným předním oknem.

Lépe vybavená verze Best of Family Club už klimatizaci a elektricky ovládaná okna nabízí stejně jako rádio nebo výškově stavitelnou sedačku řidiče. Při klasické platbě stojí 260 890 korun, vstupní částka do výpočtu financování činí 249 990 korun. Výše slevy za roky vlastnictví řidičáku nebo vozu značky Hyundai zde není omezená, ale při sazbě 500 Kč za rok málokdy přesáhne oněch 25 tisíc korun, které jsou limitem u základního provedení. Tato varianta se tedy vyplatí především těm, kteří si neumí nové auto představit bez rádia a klimatizace.

Ještě o stupínek výš stojí provedení Best of Family Go s dálkově ovládaným centrálním zamykáním a volantem potaženým kůží. To se prodává za 269 990 korun při platbě naráz a o deset tisíc levněji, pokud jde o částku pro výpočet značkového financování.

Všechny varianty modelu Hyundai i10 pohání litrový tříválcový benzinový motor, který může být v kombinaci s manuální, nebo automatickou převodovkou.

Když nebudeme brát v potaz možnost slevy ani částku v ceníku podmíněnou financováním, nepatří Hyundai i10 mezi nejlevnější auta kategorie. Přesvědčit se můžete v přehledu všech pětidveřových miniaut do 300 tisíc korun. Sleva za věk řidičáku nebo vlastnictví vozu Hyundai z něj však nejdostupnější minivůz dělají.

Porovnali jsme Hyundai i10 Best of Family Club s Toyotou Aygo a Škodou Citigo. Podívejte se zde. Parametry připraveného srovnání můžete přidávat a ubírat dle vlastních preferencí, dají se porovnávat i jiné verze nebo modely.

 

Související články

Hyundai upravil akci, ve které dává slevu za roky, kdy zákazník vlastní řidičák a vůz značky
Hyundai i30 kombi o prázdninách zdražil, přesto může být pro některé řidiče levnější než dříve

blog comments powered by Disqus

Rodinná Dacia Dokker dostala nový motor 1.3 TCe. Víme, kolik stojí
Nejlevnější rodinné auto na českém trhu dostalo nový benzinový motor. Jde o jednotku 1.3 TCe, která je naladěna na dva výkony 75 a 96 kW. Máme podrobnosti.
8.8.2019 | více
 

Výhodné výbavy Tour a Touring Sport dostala i Škoda Octavia liftback
Mladoboleslavská automobilka rozšířila nabídku výbav pro svůj nejprodávanější model. Po Octavii Combi dostane varianty Tour a Touring Sport také liftback. Combi mění nabídku motorů.
6.8.2019 | více
 

Renault Kadjar výrazně zlevnil. V základní i v top verzi zaplatíte o 30 tisíc korun méně
Francouzská automobilka si uprostřed léta připravila velké snížení ceny pro své středně velké SUV. Kadjar zlevnil ve všech výbavových variantách, včetně základní i top verze. Více lze ušetřit i při využití financování.
31.7.2019 | více
 

Nejlevnější auta v Česku: Do čtvrt milionu se jich vejde 18 včetně fabie
Hledali jsme auta pro ty, kteří potřebují jen co nejlevnější vůz na cesty z bodu A do bodu B. Pod 200 tisíc korun jsou jen čtyři, do čtvrt milionu se jich ale vejde už 18. Včetně dvou škodovek.
28.7.2019 | více
 

Hyundai i20 má zpátky výbavu Style. Najdete v ní i automatickou klimatizaci
Korejská automobilka vrátila na český trh svůj model i20 s výbavou Style. Hlavní konkurent Škody Fabia se v této variantě prodává od 329 990 korun. Vylepšila se i výbavová verze Smart.
25.7.2019 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál