Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Hrstka tipů, která vám pomůže cestovat s klidem a bezpečně

Komerční prezentace

Vloženo: 20.8.2019

Dálnice se začínají zaplňovat cestovateli za letní dobrodružstvím, ať už jedou s partnerem, celou rodinou, kamarády, nebo třeba sami. Dovolená často patří k velkým zdrojům stresu a není radno podcenit potenciální problémy, které při vaší jízdě tam a zpět mohou nastat. Pojďme se společně podívat na pár rad a tipů, které vám zajistí pohodu ještě před odjezdem.

Za povinné ručení nemusíte platit majlant

Povinnému ručení se nevyhnete, ostatně jak už vyplývá z jeho názvu. Existují ale způsoby, díky kterým lze zařídit, abyste za něj nemuseli platit více než je zdrávo. V první řadě pojišťovny rádi odměňují řidiče, kteří se na silnicích dokáží chovat zodpovědně (a mají štěstí). Za každý rok bez nehody a jiných problémů můžete získat bonus v podobě slevy z částky, kterou za povinné ručení platíte. Během několika let nakonec můžete nastřádat až maximální slevu 60 %, která už představuje velmi slušné odlehčení vašich finančních závazků.

Bohužel začínající řidiči na takto výhodnou nabídku nedosáhnou. Řešení ale existuje. Sjednat nejlevnější povinné ručení si místo vás může zkušený rodinný příslušník, který tím však zároveň rozhodně nepřijde o slevu na vlastní auto. Ne všechny pojišťovny touto skulinkou rády bonusy propouštějí, ale za zkoušku to rozhodně stojí.

Havarijní pojištění pořídíte také krátkodobě

Slevu na povinném ručení získáte mnohdy i v případě, že si sjednáte další pojištění u stejné instituce, například havarijní pojištění nebo životní pojistku. Pokud se vám nechce do takového dlouhodobého závazku, můžete si havarijní pojištění (ovšem bez slevy na povinném ručení) sjednat krátkodobě, a to nejméně na 14 dní. Rozdíly v cenách krátkodobého havarijního pojištění se odvíjí od mnoha faktorů, jako je věk pojištěnce, beznehodovost i místo trvalého bydliště. V Praze proto například pořídíte pojištění často dráž než např. v Mělníku. Proč? Kvůli větší frekventovanosti místních silnic.

Někteří vychytralí řidiči využívají toho, že dlouhodobé havarijní pojištění vychází na měsíc levněji než krátkodobé. Po skončení doby, na kterou pojištění potřebovali, ho pak jednoduše zruší. Ovšem pozor, pojišťovny podobné chování sledují a při pokusu o další sjednání pojištění se vám to může vymstít.

Nepodceňujte přípravu na cestu

Základem každého úspěšného vycestování za hranice je dobré cestovní pojištění. Položky navíc v cestovním pojištění stojí pár korun a mohou vás dostat z velkého průšvihu, takže na něm zbytečně nešetřete. Kromě cestovního pojištění si nezapomeňte dopředu podrobně zjistit pravidla silničního provozu v zemi, kam se chystáte, aby vás nějaký nevědomý přestupek zbytečně nestál čas, peníze a trpělivost.

Když si pořídíte dobré a levné povinné ručení, krátkodobé havarijní pojištění a zaplatíte cenu jednoho většího obědu v restauraci za cestovní pojištění, nelze než vyrazit na cestu. Bez obav a připraveni.

 

blog comments powered by Disqus

Citroën C3 po faceliftu je na českém trhu. Stojí rovných 300 tisíc
České zastoupení francouzské automobilky už prodává třetí generaci Citroënu C3 po faceliftu. Auto je k mání se pěti výbavami Live, Feel, Feel Pack, C Series, Shine. Cenu lze ještě snížit bonusem.
9.7.2020 | více
 

Peugeot zlevňuje svá SUV. Dáte za ně až o 30 tisíc korun méně
Pokud jste počkali s nákupem SUV od francouzské automobilky na léto, podaří se vám ušetřit pár tisíc korun. Peugeot totiž zlevnil základní výbavu u modelu 2008 a kompletně všechny výbavy pro středně velký model 3008.
7.7.2020 | více
 

Hyundai i10 N Line je v Česku. Do prodeje jde s nejvýkonnějším motorem
Korejská automobilka začala na českém trhu prodávat nejvýkonnější verzi svého nejmenšího modelu. Hyundai i10 je tak nově k mání ve dvou výbavách, tedy N Line a Ne Line Style. A to nejen s motorem 1.2i, ale i s novou jednotkou pod kapotou.
2.7.2020 | více
 

Hyundai i30 nabízí automat nejlevněji ve své třídě. Předběhl i Škodu
Hledali jsme 10 nejlevnějších hatchbacků nižší střední třídy s automatickou převodovkou. Vešly se do 550 tisíc korun, pod 450 tisíc ale koupíte jen Hyundai i30. A to v novém vydání po faceliftu i v tom aktuálním.
30.6.2020 | více
 

Škoda nadělila svým SUV lepší výbavu. Co mají Kamiq, Karoq a Kodiaq nového?
Mladoboleslavská automobilka začala na českém trhu nabízet řadu svých modelů v novém provedení pro ročník 2021. Ten přináší hlavně více výbavy. Změna se týká i oblíbených SUV, tedy modelů Kamiq, Karoq a Kodiaq.
29.6.2020 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál