Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Hrstka tipů, která vám pomůže cestovat s klidem a bezpečně

Komerční prezentace

Vloženo: 20.8.2019

Dálnice se začínají zaplňovat cestovateli za letní dobrodružstvím, ať už jedou s partnerem, celou rodinou, kamarády, nebo třeba sami. Dovolená často patří k velkým zdrojům stresu a není radno podcenit potenciální problémy, které při vaší jízdě tam a zpět mohou nastat. Pojďme se společně podívat na pár rad a tipů, které vám zajistí pohodu ještě před odjezdem.

Za povinné ručení nemusíte platit majlant

Povinnému ručení se nevyhnete, ostatně jak už vyplývá z jeho názvu. Existují ale způsoby, díky kterým lze zařídit, abyste za něj nemuseli platit více než je zdrávo. V první řadě pojišťovny rádi odměňují řidiče, kteří se na silnicích dokáží chovat zodpovědně (a mají štěstí). Za každý rok bez nehody a jiných problémů můžete získat bonus v podobě slevy z částky, kterou za povinné ručení platíte. Během několika let nakonec můžete nastřádat až maximální slevu 60 %, která už představuje velmi slušné odlehčení vašich finančních závazků.

Bohužel začínající řidiči na takto výhodnou nabídku nedosáhnou. Řešení ale existuje. Sjednat nejlevnější povinné ručení si místo vás může zkušený rodinný příslušník, který tím však zároveň rozhodně nepřijde o slevu na vlastní auto. Ne všechny pojišťovny touto skulinkou rády bonusy propouštějí, ale za zkoušku to rozhodně stojí.

Havarijní pojištění pořídíte také krátkodobě

Slevu na povinném ručení získáte mnohdy i v případě, že si sjednáte další pojištění u stejné instituce, například havarijní pojištění nebo životní pojistku. Pokud se vám nechce do takového dlouhodobého závazku, můžete si havarijní pojištění (ovšem bez slevy na povinném ručení) sjednat krátkodobě, a to nejméně na 14 dní. Rozdíly v cenách krátkodobého havarijního pojištění se odvíjí od mnoha faktorů, jako je věk pojištěnce, beznehodovost i místo trvalého bydliště. V Praze proto například pořídíte pojištění často dráž než např. v Mělníku. Proč? Kvůli větší frekventovanosti místních silnic.

Někteří vychytralí řidiči využívají toho, že dlouhodobé havarijní pojištění vychází na měsíc levněji než krátkodobé. Po skončení doby, na kterou pojištění potřebovali, ho pak jednoduše zruší. Ovšem pozor, pojišťovny podobné chování sledují a při pokusu o další sjednání pojištění se vám to může vymstít.

Nepodceňujte přípravu na cestu

Základem každého úspěšného vycestování za hranice je dobré cestovní pojištění. Položky navíc v cestovním pojištění stojí pár korun a mohou vás dostat z velkého průšvihu, takže na něm zbytečně nešetřete. Kromě cestovního pojištění si nezapomeňte dopředu podrobně zjistit pravidla silničního provozu v zemi, kam se chystáte, aby vás nějaký nevědomý přestupek zbytečně nestál čas, peníze a trpělivost.

Když si pořídíte dobré a levné povinné ručení, krátkodobé havarijní pojištění a zaplatíte cenu jednoho většího obědu v restauraci za cestovní pojištění, nelze než vyrazit na cestu. Bez obav a připraveni.

 

blog comments powered by Disqus

Citroën Berlingo zlevňuje. Na krátké i XL verzi lze ušetřit 20 tisíc korun
České zastoupení francouzské automobilky srazilo cenu vybraných modelů. Sleva se týká i oblíbeného kompaktního MPV Berlingo a to jak jeho krátké verze, tak prodloužené varianty XL. Nejdostupnější je za 399 900 korun.
25.2.2021 | více
 

Škoda Octavia rozšířila nabídku svých motorů. Láká i na benzin s automatem a 4x4
Mladá Boleslav pokračuje v rozšiřování nabídky motorizací pro svůj bestseller. Škoda Octavia se nově nabízí s motorem na CNG v kombinaci s manuální převodovkou. Novinkou je také zajímavá motorizace 2.0 TSI o výkonu 140 kW s automatickou převodovkou DSG a pohonem všech kol.
22.2.2021 | více
 

Mitsubishi Space Star má novou výbavu. Díky ní je druhým nejlevnějším autem v Česku
Japonská automobilka obnovila prodej nejlevnější výbavy svého miniaturního modelu Space Star na českém trhu. Verze Inform vyjde s motorem 1.2 MIVEC na 239 850 Kč. Auto je nyní o 10 tisíc korun dražší než Hyundai i10.
19.2.2021 | více
 

Kia Sorento dostala novou verzi do zásuvky. Pro chudé ale není
Korejská automobilka zveřejnila ceny nové motorizace pro své velké SUV Kia Sorento. Jde o plug-in hybridní systém označený jako 1.6 T-GDI PHEV. Začíná na ceně 1 319 980 korun.
17.2.2021 | více
 

Obrovské slevy u Nissanu. Na SUV X-Trail ušetříte až 132 tisíc korun
Japonská automobilka láká zájemce o nové SUV na zajímavé ceny. U svého modelu X-Trail zlevnila benzinový motor 1.3 DIG-T o 132 tisíc korun. Nejlevněji ho pořídíte za 610 900 korun.
15.2.2021 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál