Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Hledali jsme nejdostupnější SUV střední třídy. Kodiaq je osmý jako před dvěma lety

Vloženo: 9.12.2018

Cenové relace mezi SUV střední třídy se za uplynulé dva roky změnily jen minimálně. Deset nejlevnějších vozů kategorie se stále vejde do sedmi set tisíc korun. Ten úplně nejdostupnější, Ford Kuga, zlevnil pod půl milionu.

Velká auta s terénními ambicemi, jejichž karoserie měří na délku v rozmezí od 4,5 do 4,8 m, patřila v českých podmínkách spíše k popelkám. To ale změnila premiéry Škody Kodiaq před dvěma lety. Toto SUV střední třídy se podle očekávání okamžitě zařadilo mezi nejprodávanější nová osobní auta na trhu bez rozdílu velikosti. Například v listopadu letošního roku byl Kodiaq třetím nejúspěšnějším modelem v Česku, za celý rok 2018 mu patří průběžně sedmá příčka.

Poptávka po Škodě Kodiaq probudila zájem i o některá další auta tohoto segmentu, který čím dál více zajímá nejen bohatší rodiny, ale také správce firemních flotil a manažery. Do popředí se vyšvihl například Ford Kuga (na snímku), jemuž výrazně pomohlo i cenové zvýhodnění. Vždyť toto SUV stojí téměř o sto tisíc korun méně než při našem posledním průzkumu před dvěma lety a jde o suverénně nejdostupnější vůz segmentu.

Celkově se cenová hladina SUV střední třídy na českém trhu za poslední dva roky téměř nezměnila. Platí, že deset nejdostupnějších modelů lze pořídit za méně než sedm set tisíc korun. Kodiaq sice za dobu svého působení na českém trhu už třikrát zdražil, ale zároveň se letos na podzim začal nejslabší benzinový motor spojený s pohonem přední nápravy prodávat i s manuálním řazením. Základní cena Škody Kodiaq je tak pouze o čtyři tisíce korun výše než koncem roku 2016.

Kromě Kugy zlevnila i Toyota RAV4 (o 15 tisíc korun), stejnou cenu si drží Mitsubishi Outlander. Výrazný skok v základní ceně jsme zaznamenali pouze u Nissanu X-Trail (zdražil téměř o 70 tisíc) nebo Hondy CR-V (plus 52 tisíc).

Vyhledali jsme deset nejlevnějších SUV střední třídy, která poslouží rodinám a začínají se rozmáhat i mezi úspěšnými podnikateli a manažery:

Ford Kuga                        od 479 900 korun

Peugeot 5008                        550 000 korun

Mazda CX-5                          560 900 korun

Honda CR-V                          596 900 korun

Toyota RAV4                          599 900 korun

Mitsubishi Outlander              608 450 korun

Nissan X-Trail                        627 400 korun

Škoda Kodiaq                        681 900 korun

VW Tiguan Allspace              688 900 korun

Hyundai Santa Fe Classic     679 990 korun

Subaru Forester                    700 000 korun

Kliknutím na aktivní názvy modelů otevřete jejich ceníky, přehled výbav, technická data, redakční testy a další podrobnosti. Údaje jsou platné k 9. prosinci 2018.

U každého modelu jsme do hitparády vybrali pouze nejlevnější verzi, i když některé z nich by se do přehledu vešly ve více variantách motorů a výbav. Pokud chcete vidět přehled všech 35 variant SUV střední třídy s cenou do 700 tisíc korun, klikněte zde.

Všechna auta v našem přehledu jsou za výše uvedené ceny s pohonem pouze přední nápravy. Výjimku představují Toyota RAV4, která má v akční nabídce za nejnižší cenu variantu s pohonem všech kol, a Subaru Forester. To se prodává výhradně jako 4x4. 

Pokud bychom hledali pouze SUV střední třídy s pohonem všech kol (v této variantě se nabízejí všechna z našeho přehledu), seženeme jich do sedmi set tisíc korun pět, přičemž nejdostupnější je Toyota RAV4 za 599 900 korun. Ostatní si můžete prohlédnout zde. Nejdostupnější Kodiaq 4x4 se prodává téměř za 780 tisíc korun, protože je aktuálně k dostání pouze s naftovým kotorem.

Naopak pokud bychom se zaměřili pouze na sedmimístná auta, dostane se Kodiaq do popředí žebříčku nejdostupnějších středně velkých SUV. Prodává se od 704 900 Kč, což znamená druhé místo za suverénně nejlevnějším Peugeotem 5008, který se v sedmimístné konfiguraci prodává už v základním provedení za 550 tisíc korun. Sedm míst z automobilů v našem přehledu aktuálně nabízejí ještě Tiguan Allspace nebo Outlander.

Související články

Patnáct nejlevnějších kombíků na českém trhu
Přehled všech rodinných SUV s cenou do půl milionu. Karoq je až čtrnáctý
Deset nejlevnějších manažerských aut: Superb je díky motoru 1.5 TSI třetí
Nejprodávanějším autem v Česku byla v listopadu Škoda Fabia

blog comments powered by Disqus

Fiat 500L zlevnil výbavu Cross. Díky speciálnímu paketu až o 29 tisíc
Italská automobilka snížila cenu u svého kompaktního MPV. Fiat 500L se ve výbavě Cross prodává o 5000 korun levněji, dalších 24 tisíc korun přidává speciální paket. Máme podrobné informace.
23.9.2020 | více
 

Nissan Qashqai shodil cenu. V Česku ho koupíte pod 430 tisíc korun
Japonská automobilka pokračuje ve snižování cen svých modelů. Nissan Qashqai tak koupíte o 20 tisíc korun levněji než na začátku léta. Začíná na ceně 429 900 korun.
21.9.2020 | více
 

Seat Ibiza dostal dva nové motory s automatem
Španělské automobilka začala na českém trhu nabízet u svého malého hatchbacku Ibiza dvě nové motorizace s automatickou dvouspojkovou převodovkou DSG. Máme podrobnosti z ceníku.
17.9.2020 | více
 

Škodu Octavia na CNG koupíte za 614 tisíc, plug-in hybrid stojí přes 800
Mladoboleslavská automobilka aktualizovala ceníky nové generace Škody Octavia. Postupně v nich přibyly modely na alternativní pohony. Známe tak už ceny nejen motorizace spalující CNG, ale i plug-in hybridů.
14.9.2020 | více
 

Nissan X-Trail láká na obrovské slevy. Ušetříte 145 tisíc korun
Japonská automobilka se rozhodla na českém trhu výrazně zlevnit své SUV X-Trail. Auto snížilo svou cenu o 145 tisíc korun v případě dieselu a o 90 tisíc korun u benzinu. Máme kompletní ceník.
10.9.2020 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál