Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Havarijní pojištění není zbytečné. Pomůže při nehodě i krádeži vozu

Komerční prezentace

Vloženo: 24.9.2018

Na silnicích aut přibývá jak hub po dešti. Není divu, že se zvyšuje i počet nehod. Máte-li strach, že vám vašeho plechového miláčka někdo nabourá, pak si ho připojistěte.

Sjednat povinné ručení nemusí stačit. Především v případě totální škody budete jen se základním pojištěním odpovědnosti z provozu vozidla pořádně namydlený. I proto se vyplatí pouvažovat o sjednání havarijního pojištění. Mnozí o pojistném produktu váhají především z nevědomosti, neví, na jakou cenu vozidlo pojistit, nebo co jim pojištění přinese v případě nehody.

Je zapotřebí určit cenu vašeho vozidla

Nejdůležitějším parametrem je pro pojišťovny cena automobilu. Ta rozhoduje o výši pojistného plnění v případě, že se stane pojistná událost. Cenu vozu nelze stanovit ledabyle, je nutné, aby odpovídala takzvaně ceně obvyklé. Co to znamená? Jedná se o cenu, která odpovídá nákladům na koupi automobilu stejného typu (stáří i kvality) v době sjednávání pojistky. Dojde-li následně k pojistné události, je tato cena ponížena o částku, která odpovídá danému stupni opotřebení.

Nevíte, jakou hodnotu má vaše vozidlo? Podívejte se na ceny autobazarů a najděte si stejný model včetně obdobného počtu najetých kilometrů.

Co ovlivňuje cenu havarijního pojištění?

Na ceně havarijní pojistky se samozřejmě velkou měrou podílí konkrétní zvolený produkt, respektive rozsah sjednaných služeb. Kromě toho ale cenu ovlivňuje i sám klient a pojišťované vozidlo. Rozhodnými faktory tak jsou například:
- místo bydliště,
- počet nehod,
- bonusy,
- značka vozu,
- výbava a stáří automobilu.

Platí zde také přímá úměra, že čím je oblíbenější vozidlo u zlodějů, tím je větší pravděpodobnost odcizení a cena pojištění tak vyšší. Naopak neplatí pravidlo, že čím novější vůz budete pojišťovat, tím více za něj zaplatíte. Na cenu havarijní pojistky mají větší vliv náklady na opravu a náhradní díly.

Havarijní pojištění přijde vhod při totální škodě i krádeži

Havarijní pojištění oceníte především v případě nehody. Pojišťovna vám totiž vyplatí tolik, kolik byste museli vynaložit na opravu vozu do stavu bezprostředně před pojistnou událostí. Cenu ale pojistitel ještě poníží o staré nepoškozené díly, které je možné prodat. Dojde-li k totální škodě, obdržíte takovou částku, která by odpovídala hodnotě automobilu před nehodou. To samé platí také při odcizení vozu.

Kdy je škoda označena za totální? Tehdy, když oprava auta je dražší než cena obvyklá. Klient tak dostane částku, za kterou si bude moci pořídit vozidlo stejného typu, stáří a opotřebení. Avšak pozor, mnohdy je od této sumy ještě odečtena hodnota vraku. I ten totiž lze zpeněžit.

blog comments powered by Disqus

Rodinná Dacia Dokker dostala nový motor 1.3 TCe. Víme, kolik stojí
Nejlevnější rodinné auto na českém trhu dostalo nový benzinový motor. Jde o jednotku 1.3 TCe, která je naladěna na dva výkony 75 a 96 kW. Máme podrobnosti.
8.8.2019 | více
 

Výhodné výbavy Tour a Touring Sport dostala i Škoda Octavia liftback
Mladoboleslavská automobilka rozšířila nabídku výbav pro svůj nejprodávanější model. Po Octavii Combi dostane varianty Tour a Touring Sport také liftback. Combi mění nabídku motorů.
6.8.2019 | více
 

Renault Kadjar výrazně zlevnil. V základní i v top verzi zaplatíte o 30 tisíc korun méně
Francouzská automobilka si uprostřed léta připravila velké snížení ceny pro své středně velké SUV. Kadjar zlevnil ve všech výbavových variantách, včetně základní i top verze. Více lze ušetřit i při využití financování.
31.7.2019 | více
 

Nejlevnější auta v Česku: Do čtvrt milionu se jich vejde 18 včetně fabie
Hledali jsme auta pro ty, kteří potřebují jen co nejlevnější vůz na cesty z bodu A do bodu B. Pod 200 tisíc korun jsou jen čtyři, do čtvrt milionu se jich ale vejde už 18. Včetně dvou škodovek.
28.7.2019 | více
 

Hyundai i20 má zpátky výbavu Style. Najdete v ní i automatickou klimatizaci
Korejská automobilka vrátila na český trh svůj model i20 s výbavou Style. Hlavní konkurent Škody Fabia se v této variantě prodává od 329 990 korun. Vylepšila se i výbavová verze Smart.
25.7.2019 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál