Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Havarijní pojištění není zbytečné. Pomůže při nehodě i krádeži vozu

Komerční prezentace

Vloženo: 24.9.2018

Na silnicích aut přibývá jak hub po dešti. Není divu, že se zvyšuje i počet nehod. Máte-li strach, že vám vašeho plechového miláčka někdo nabourá, pak si ho připojistěte.

Sjednat povinné ručení nemusí stačit. Především v případě totální škody budete jen se základním pojištěním odpovědnosti z provozu vozidla pořádně namydlený. I proto se vyplatí pouvažovat o sjednání havarijního pojištění. Mnozí o pojistném produktu váhají především z nevědomosti, neví, na jakou cenu vozidlo pojistit, nebo co jim pojištění přinese v případě nehody.

Je zapotřebí určit cenu vašeho vozidla

Nejdůležitějším parametrem je pro pojišťovny cena automobilu. Ta rozhoduje o výši pojistného plnění v případě, že se stane pojistná událost. Cenu vozu nelze stanovit ledabyle, je nutné, aby odpovídala takzvaně ceně obvyklé. Co to znamená? Jedná se o cenu, která odpovídá nákladům na koupi automobilu stejného typu (stáří i kvality) v době sjednávání pojistky. Dojde-li následně k pojistné události, je tato cena ponížena o částku, která odpovídá danému stupni opotřebení.

Nevíte, jakou hodnotu má vaše vozidlo? Podívejte se na ceny autobazarů a najděte si stejný model včetně obdobného počtu najetých kilometrů.

Co ovlivňuje cenu havarijního pojištění?

Na ceně havarijní pojistky se samozřejmě velkou měrou podílí konkrétní zvolený produkt, respektive rozsah sjednaných služeb. Kromě toho ale cenu ovlivňuje i sám klient a pojišťované vozidlo. Rozhodnými faktory tak jsou například:
- místo bydliště,
- počet nehod,
- bonusy,
- značka vozu,
- výbava a stáří automobilu.

Platí zde také přímá úměra, že čím je oblíbenější vozidlo u zlodějů, tím je větší pravděpodobnost odcizení a cena pojištění tak vyšší. Naopak neplatí pravidlo, že čím novější vůz budete pojišťovat, tím více za něj zaplatíte. Na cenu havarijní pojistky mají větší vliv náklady na opravu a náhradní díly.

Havarijní pojištění přijde vhod při totální škodě i krádeži

Havarijní pojištění oceníte především v případě nehody. Pojišťovna vám totiž vyplatí tolik, kolik byste museli vynaložit na opravu vozu do stavu bezprostředně před pojistnou událostí. Cenu ale pojistitel ještě poníží o staré nepoškozené díly, které je možné prodat. Dojde-li k totální škodě, obdržíte takovou částku, která by odpovídala hodnotě automobilu před nehodou. To samé platí také při odcizení vozu.

Kdy je škoda označena za totální? Tehdy, když oprava auta je dražší než cena obvyklá. Klient tak dostane částku, za kterou si bude moci pořídit vozidlo stejného typu, stáří a opotřebení. Avšak pozor, mnohdy je od této sumy ještě odečtena hodnota vraku. I ten totiž lze zpeněžit.

blog comments powered by Disqus

Toyota Yaris jezdí v novém ročníku. Zahodila některé motory, má novou výbavu
Na českém trhu se už nabízí malý hatchback Toyota Yaris v modelovém provedení 2020. To znamená změnu nabídky motorizací, vybrané jednotky zahodily třídveřové i pětidveřová verze. K dispozici je také nová výbava. Nějakou dobu se ale bude současně prodávat ještě starší verze 2019.
19.5.2019 | více
 

Prodeje aut v Česku už klesají pomaleji. Na špici se drží Škoda, VW a Dacia
Statistiky dubnových prodejů Sdružení dovozců automobilů (SDA) ukazují, že pokles v prodejích aut se zpomaluje. Přesto je ve srovnání s loňskem pořád citelný, zejména pokud jde o první čtyři měsíce a ne jen duben. Pořadí značek je skoro stejné.
15.5.2019 | více
 

Někteří na ně nadávají, jiní na ně nedají dopustit. Přehled automobilových asistentů
Elektronické systémy jedni vítají pro jejich přínos bezpečnosti, další zatracují, protože nechtějí, aby jim počítače „kecaly“ do řízení.
15.5.2019 | více
 

Renault zlevnil model Kadjar. Ušetříte ve všech výbavách
Kompaktní SUV Renualt Kadjar je levnější. Na jaro si totiž Francouzi přichystali slevu. Ta se promítá ve všech výbavových verzích. Víme, kolik se dá ušetřit.
13.5.2019 | více
 

Seat vrací oblíbené benzinové motory do svého SUV Ateca
Nejen kvůli emisím, ale později i kvůli nestíhající výrobě musely značky koncernu Volkswagen na čas vyřadit z ceníků některé benzinové motory. Teď se vracejí zpět. Má je například i Seat Ateca, který se v Česku začal nabízet v modelovém provedení pro rok 2020.
9.5.2019 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál