Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Deset nejlevnějších hybridů a elektromobilů

Vloženo: 27.12.2015

Nejlevnější hybridní auto, Toyota Yaris HSD, se prodává od 374 900 korun. Ujede i pár kilometrů pouze na elekřinu. Nejdostupnějším elektromobilem je Volkswagen e-Up!. Ten se prodává od 619 900 korun.

Hybridním autům a elektromobilům se letos na českém trhu daří. Od ledna do listopadu 2015 se nově registrovalo 965 hybridů, zatímco loni to bylo za stejné období 337 kusů. U elektromobilů nárůst tak impozantní není, místo loňských 151 vozů jezdících výhradně na elektřinu jich letos přibylo 202.

Pojďme si v krátkosti shrnout, co to vlastně je hybrid. Jde o auto, které disponuje jak klasickým spalovacím motorem na benzin nebo naftu, tak elektromotorem. Funguje jako malá elektrárna, elektřinu si umí vyrábět samo takzvanou rekuperací. Transformuje ji z kinetické neboli jízdní energie při brzdění motorem nebo brzdami. Elektřinu ukládá do akumulátorů, které pak využívá jako zdroj energie pro elektromotor.

Hybridy mívají díky podpoře elektromotoru nižší spotřebu než běžná auta s benzinovými nebo naftovými motory. Rozlišujeme takzvané full hybridy a mild hybridy. "Plnotučné" hybridy se dokáží pohybovat jen na elektřinu bez podpory spalovacího motoru, i když ujedou tímto způsobem vzdálenost maximálně v řádu jednotek kilometrů. U jednodušší varianty hybridu vždy musí běžet spalovací motor a elektromotor slouží jen jako podpůrná pohonná jednotka. Takové vozy už se ale na českém trhu nenabízejí.

Elektromobily žádný spalovací motor nemají a pohánějí vůz pouze na elektřinu, kterou externě dobíjejí ze sítě a zároveň si ji umí stejně jako hybridy vytvářet rekuperací.

Níže si prohlédněte deset aktuálně nejlevnějších hybridů a elektromobilů na českém trhu:

Toyota Yaris HSD            od 364 900 korun

Toyota Auris                         499 900 korun

Volkswagen e-Up!                 619 900 korun

Lexus CT                             629 000 korun

Toyota Prius+                       719 900 korun

Nissan Leaf                          730 000 korun

Ford Mondeo HEV                804 990 korun

Peugeot 3008 HY4                808 000 korun

Kia Soul EV                          849 980 korun

Volkswagen e-Golf                 930 900 korun

Kliknutím na aktivní názvy modelů otevřete jejich ceníky, přehled výbav, technická data, redakční testy a další podrobnosti. Ceny z oficiálních ceníků výrobců platí k 27.12.2015.

Od každého vozu vždy uvádíme pouze nejlevnější variantu, která splňuje naše požadavky, i když některé modely by se do první desítky vešly s více typy karoserií (Auris hatchback, Auris Touring Sports - kombík) a výbav. Kompletní přehled všech verzí aut splňujících naše požadavky s cenou do jednoho milionu najdete zde.

Většinu z aut v naší hitparádě tvoří hybridy. Elektromobily jsou tu čtyři - minivůz e-Up! a kompakty Leaf, Soul a e-Golf. Mezi hybridy najdeme jak malá auta (Yaris), tak rodinné kompakty s karoserií hatchback (Auris, CT), kombi (Auris TS) nebo víceúčelové MPV (Prius+). Nechybí ani manažerský sedan (Mondeo) nebo auto kategorie SUV se schopnostmi lépe zvládat lehký terén a pohonem všech kol (Peugeot 3008). Hybridy se rozlézají do všech automobilových segmentů.

Související články

Přehled aut s nejdelším dojezdem na jednu nádrž
Deset nejlevnějších aut na zemní plyn (CNG)
Volkswagen Up! je díky Maraton Edition levnější a lépe vybavený
Deset aut, která doporučíme jako dárek pod stromeček

blog comments powered by Disqus

Hyundai i30 se prodává pod 300 tisíc korun. Je nejlevnější kompaktní hatchback v Česku
České zastoupení korejské automobilky radikálně snížilo cenu u základního modelu. Výhodně koupíte také jeho praktičtější provedení Kombi. V ceníku se navíc objevila nová výbava. Víme víc.
17.10.2019 | více
 

Honda CR-V zlevnila. Ušetříte až 35 tisíc korun, ale jen na některých motorech
Japonská automobilka proměnila nabídku u svého SUV střední velikosti. Honda CR-V sice v několika motorizacích zdražil, ale našli jsem i celou řadu slev. Víme, kde lze ušetřit. Čtěte dál
13.10.2019 | více
 

Ford Puma je na českém trhu. Začíná na 449 900 korunách
Auto je možné objednávat už teď, první vozy se ale lidem dostanou do ruky až v dubnu příštího roku. Chystají se i další motory.
4.10.2019 | více
 

Škoda Superb už jezdí jako hybrid do zásuvky. Začíná na 876 900 korunách
Verze PHEV je dostupná jak pro liftback, tak pro verzi Combi. Auto je k dispozici celkem ve čtyřech výbavách. Tady jsou podrobnosti.
25.9.2019 | více
 

Peugeot odstartoval každoroční slevovou akci. Vyplatilo se čekat?
Počínaje dnešním dnem začíná speciální nabídka 7 dní Peugeot, přinášející zvýhodněné ceny některých modelů. O jaké vozy se jedná a jak vysoké jsou slevy? To se dočtete v našem přehledu.
16.9.2019 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál