Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Deset nejlevnějších aut s parkovací kamerou

Vloženo: 27.3.2016

Stačí 240 tisíc korun a můžete mít nové auto vybavené parkovací kamerou. Nejlevněji se dají s tímto prvkem výbavy pořídit mini trojčata z kolínské továrny TPCA.

Parkovací kamera patří mezi prvky výbavy oceňované zejména obyvateli měst, neocenitelným pomocníkem je i pro motoristy a motoristky roztržité, s horším odhadem při parkování a nešikovné. Ukazuje, co se právě děje za vozem. Jen těžko pak řidič(ka) přehlédne hrající si dítě, chodce nebo třeba sloupek nebo nižší zídku, což jsou předměty, které by nemusely zaznamenat parkovací senzory.

Nevýhodou parkovacích kamer bývá jejich náchylnost na zašpinění v dešti a sněhu. Někteří výrobci to ale vyřešili tím, že kamera vyjede z karoserie pouze tehdy, když zařadíte zpátečku, jinak je skrytá.

Není to tak dlouho, kdy parkovací kamera patřila pouze mezi výsady luxusních vozů. Ty doby už jsou dávno pryč, což dokazuje i náš žebříček. Deset nejlevnějších modelů s parkovací kamerou se s rezervou vejde do 300 tisíc korun včetně příplatku za kameru, pokud není součástí výbavy.

Níže se tedy můžete podívat na žebříček deset nejdostupnějších nových aut obsahujících parkovací kameru:

Citroën C1              od 239 900 korun

Toyota Aygo                239 900 korun

Peugeot 108                248 900 korun

Kia Picanto                  260 980 korun

Opel Corsa                  263 900 korun

Peugeot 208                275 000 korun

Toyota Yaris                279 900 korun

Renault Twingo            282 900 korun

Seat Ibiza                    283 000 korun

Citroën C3                    284 900 korun

Kliknutím na aktivní názvy modelů otevřete jejich ceníky, přehled výbav, technická data, redakční testy a další podrobnosti. Ceny platí k 24. březnu 2016 při platbě naráz včetně případných příplatků za parkovací kameru, pokud není ve standardní výbavě. V cenách nejsou započítány případné bonusy na vstupní cenu do výpočtu splátek při značkovém financování. Ceny jsou s DPH.

Každé auto jsme do přehledu zařadili pouze s nejlevnější karosářskou verzí, motorem a výbavou. Většina z těch v popředí by se do žebříčka vešla ve velkém množství specifikací. Kompletní přehled všech 65 verzí aut s parkovací kamerou do 300 tisíc korun seřazený od nejlevnější najdete zde.

Na čele žebříčku se seřadila trojice technicky příbuzných miniaut vyrábějících se v továrně TPCA nedaleko Kolína. Citroënu patří první příčka nejen podle abecedy, ale také díky tomu, že za necelých 240 tisíc korun lze mít parkovací kameru u praktičtější pětidveřové varianty. Toyota ji za stejnou cenu nabízí u třídveřového provedení.

U většiny menších aut se zejména v nižších stupních výbav za kameru připlácí, často si musí řidič pořídit i médium, na kterém se bude obraz ukazovat, tedy multimediální displej. Příplatek tak může dosahovat až dvacet tisíc korun. Pokud je ale vůz už displejem vybaven, dá se samotná kamera pořídit i za pět tisíc. Druhým, dnes už ale méně častěji používaným médiem na zobrazování obrazu kamery, je část zpětného zrcátka.

Související články

Deset nejlevnějších hatchbacků a liftbacků rodinné velikosti
Deset nejlevnějších středně velkých SUV
Volkswagen zůstává přes ztrátu podílu na trhu suverénní evropskou jedničkou
Žádné z aut typu VW Golf už se nedá pořídit za méně než 300 tisíc

blog comments powered by Disqus

Honda CR-V zlevnila. Ušetříte až 35 tisíc korun, ale jen na některých motorech
Japonská automobilka proměnila nabídku u svého SUV střední velikosti. Honda CR-V sice v několika motorizacích zdražil, ale našli jsem i celou řadu slev. Víme, kde lze ušetřit. Čtěte dál
13.10.2019 | více
 

Ford Puma je na českém trhu. Začíná na 449 900 korunách
Auto je možné objednávat už teď, první vozy se ale lidem dostanou do ruky až v dubnu příštího roku. Chystají se i další motory.
4.10.2019 | více
 

Škoda Superb už jezdí jako hybrid do zásuvky. Začíná na 876 900 korunách
Verze PHEV je dostupná jak pro liftback, tak pro verzi Combi. Auto je k dispozici celkem ve čtyřech výbavách. Tady jsou podrobnosti.
25.9.2019 | více
 

Peugeot odstartoval každoroční slevovou akci. Vyplatilo se čekat?
Počínaje dnešním dnem začíná speciální nabídka 7 dní Peugeot, přinášející zvýhodněné ceny některých modelů. O jaké vozy se jedná a jak vysoké jsou slevy? To se dočtete v našem přehledu.
16.9.2019 | více
 

Na trhu je nový městský crossover. KIA XCeed s bohatou výbavou pod 500 tisíc korun
Kronika rodu Ceedů má novou kapitolu. Korejská rodina se rozrostla o nového robustního člena a s cenovkou 489 980 korun ho představuje na českém trhu. Co nového nabídne?
12.9.2019 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál