Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Citroën spustil šrotovné. Proti předchozím akcím většinou ušetříte, ale ne vždy

Vloženo: 1.9.2017

Citroën slibuje od 1. září šrotovné až 120 tisíc korun. Mělo by jít o příspěvek na nové auto, pokud prodejci značky přenecháte auto starší. V porovnání se srpnovými slevami jsou však úspory řádově nižší, některá auta dokonce zdražila.

Značka Citroën už v minulých měsících u většiny svých modelů slevu na nové auto při přenechání staršího nabízela. Výše této částky ale činila maximálně 30 tisíc korun. Nynější šrotovné dosahuje až bombastických 120 tisíc korun. Jenže této částky značka dosáhla tím, že zrušila předchozí slevy a šrotovné počítá z vysokých základních ceníkových cen.

Rozdíl proti dřívějšku spočívá v tom, že Citroën slibuje sešrotování aut, která nedosahují emisní normy Euro 4, a tím čistění českých silnic od nejstarších automobilů. Zároveň se nová akce vztahuje nejen na skladové vozy, ale také na auta objednávaná do výroby. Kdo auto na protiúčet nemá, nebo nechce nabídnout, dostane slevu pojmenovanou "ekologický bonus", která je podle modelu o deset až dvacet tisíc korun nižší než šrotovné.

Pojďme se teď model po modelu podívat, jak se nová akce liší od předchozí. Dozvíte se, které citroëny v září pořídíte levněji, a které naopak dráž než v srpnu.

To je třeba příklad třídveřového Citroënu C1. Ten zdražil pro zájemce o auto bez ojetiny na protiúčet o 14 tisíc. Neporovnatelně populárnější pětidveřová verze v základním provedení 1.0 VTi Feel zlevnila o šest tisíc na 231 900 korun, z nichž se dá ještě odečíst deset tisíc za šrotovné, ale předchozí příspěvek za auto na protiúčet byl úplně stejný. Nejlevnější pětidveřová C1 se navíc vyplatí pouze zájemcům o auta do výroby. Přestal totiž platit bonus 10 tisíc korun na skladové vozy. Silnější motor 1.2 Puretech v této výbavě o čtyři tisíce zdražil, což platí o stejném motoru i ve vyšší verzi Feel Edition. V nejvyšší výbavě Shine zdražil dokonce o 19 tisíc. Zájemcům o C1 se tak zářijová akce moc nevyplatí.

O něco lepší je to u konkurenta Škody Fabia, Citroënu C3. Ten zlevnil pro běžné kupce od 4900 až po 14 900 korun. Základní provedení 1.2 Puretech/50 kW tak nyní přijde na 230 tisíc korun. Dalších deset tisíc navíc dostanou lidé se šrotovným, ale v srpnu šlo také získat příspěvek při odkupu auta na protiúčet - 10 tisíc u základní výbavy Life, a dokonce 20 tisíc u lépe vybavených verzí. Přestal platit bonus až 20 tisíc korun na skladové vozy. I tady je tedy výhoda nové akce diskutabilní.

Ceník malého MPV C3 Picasso se zatím změnil pouze u akční výbavy Feel Edition. Motor 1.4 VTi zlevnil o 13 tisíc na 316 900 korun, naftový 1.6 BlueHDI o 48 tisíc zdražil. Šrotovným lze ceny snížit o dalších deset tisíc. Zároveň však přestal platit bonus 15 tisíc korun na skladové vozy.

Malé SUV C4 Cactus ve většině verzí zlevnilo - v rozmezí od 2500 až po 22 500 korun. V některých výbavách ale zdražily naftové motory - od 7500 až po 16 500 korun. Šrotovným lze ceny snížit o dalších deset tisíc. Takový příspěvek ale platil při přenechání staršího auta na protiúčet i v srpnu u základní výbavy Feel, u těch vyšších šlo dokonce o dvacet tisíc. Navíc přestal platit bonus až 15 tisíc na skladové vozy.

Ceny sedanu C-Elysée se měnily od zdražení až o 13 600 korun po zlevnění až o 7400 korun. Zlevnily benzinové motory s manuálním řazením, zdražil automat a diesel. Šrotovným lze cenu snížit o dalších deset tisíc, což byl ale i srpnový příspěvek za ojetinu na protiúčet. Skončila platnost bonusu 10 tisíc korun na skladové vozy.

Rodinný hatchback C4 zlevnil v rozmezí od 6 po 39 tisíc korun. Šrotovné může ceny snížit o dalších deset tisíc, jenže předchozí příspěvek za ojetinu na protiúčet činil 25 tisíc. A dalších 25 tisíc jste mohli z ceny srazit při pořízení skladovky, což už neplatí.

Osobní verze dodávky Berlingo změnila ceny pro běžné zájmce bez ojetiny na protiúčet od zdražení o 12 500 korun až po zlevnění o 25 100 korun, přičemž nejvíce spadly ceny u lépe vybavených variant. Šrotovným můžete cenu snížit o dalších 20 tisíc, ale srpnový bonus za starý vůz na protiúčet činil 15 tisíc u výbavy Feel a 25 tisíc u ostatních verzí. Navíc přestal platit letní bonus 25 tisíc na skladovky.

Rodinné MPV C4 Picasso (na obrázku prodloužená verze Grand) zdražilo pouze u benzinového turbomotoru 1.6 THP s automatickou převodovkou ve výbavě Live Edition, zlevnilo ve všech ostatních verzích a to až o 42 tisíc korun. Šrotovným se dá cena snížit o dalších deset tisíc, jenže letní příspěvek na ojetinu činil dvacet až třicet tisíc, a navíc přestal platil bonus 25 tisíc na skladové vozy.

Kompletní ceníky vozů značky Citroën si prohlédněte zde.

Související články

Peugeot Partner Tepee můžete mít již za 335 tisíc korun
Astra Excite: nová výbava pro nejprodávanější opel
Ceny nového Pola začínají na 293 tisících. To je méně než u Fiesty
Pětidveřová Toyota Yaris Active s paketem City: bohatá výbava za 289 900 Kč

blog comments powered by Disqus

Hyundai i30 se prodává pod 300 tisíc korun. Je nejlevnější kompaktní hatchback v Česku
České zastoupení korejské automobilky radikálně snížilo cenu u základního modelu. Výhodně koupíte také jeho praktičtější provedení Kombi. V ceníku se navíc objevila nová výbava. Víme víc.
17.10.2019 | více
 

Honda CR-V zlevnila. Ušetříte až 35 tisíc korun, ale jen na některých motorech
Japonská automobilka proměnila nabídku u svého SUV střední velikosti. Honda CR-V sice v několika motorizacích zdražil, ale našli jsem i celou řadu slev. Víme, kde lze ušetřit. Čtěte dál
13.10.2019 | více
 

Ford Puma je na českém trhu. Začíná na 449 900 korunách
Auto je možné objednávat už teď, první vozy se ale lidem dostanou do ruky až v dubnu příštího roku. Chystají se i další motory.
4.10.2019 | více
 

Škoda Superb už jezdí jako hybrid do zásuvky. Začíná na 876 900 korunách
Verze PHEV je dostupná jak pro liftback, tak pro verzi Combi. Auto je k dispozici celkem ve čtyřech výbavách. Tady jsou podrobnosti.
25.9.2019 | více
 

Peugeot odstartoval každoroční slevovou akci. Vyplatilo se čekat?
Počínaje dnešním dnem začíná speciální nabídka 7 dní Peugeot, přinášející zvýhodněné ceny některých modelů. O jaké vozy se jedná a jak vysoké jsou slevy? To se dočtete v našem přehledu.
16.9.2019 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál