Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Záruka na automobily? Třeba Hyundai nabízí pět let bez omezení km

Vloženo: 22.5.2016

Standardní záruční lhůta u automobilů již neplatí, v rámci zatraktivnění nabídky automobilky nebo jejich importéři poskytují standardně či za příplatek zajímavé bonusy, které zákonné lhůtu garance prodlužují.

Standardní záruční lhůta na nový automobil byla léta dva roky bez omezení kilometrů. Importéři japonských automobilů, které se vždy vyznačovaly výjimečnou spolehlivostí, přišly již koncem minulého století s tříletou zárukou omezenou najetím 100 tisíc kilometrů. V novém tisíciletí pak zahýbali se zárukami importéři korejských modelů. Kia přišla se sedmiletou zárukou a omezením na 150 tisíc kilometrů, Hyundai dokonce s pětiletou zárukou bez omezení kilometrů. Tyto revoluční marketingové tahy ovlivnily i ostatní výrobce a importéry. V současné době už víc než polovina značek na českém trhu poskytuje delší než běžnou dvouletou záruku na nový automobil, i když někteří si za toto privilegium žádají příplatek. Platí to jak u mainstreamu tak u prémiových značek. například Jaguar dnes v programu Jaguar Care nabízí tříletou záruku bez omezení ujetých km a k tomu "gratis" servis i asistenční služby. Podívejme se, jak to se zárukami vypadá u pěti nejprodávanějších značek českého trhu v prvním čtvrtletí letošního roku.

Škoda za první čtyři měsíce letošního roku prodala na českém trhu 27 925 automobilů a je s více než 33procentním podílem nejprodávanější značkou českého trhu. Co se týče záručních podmínek, standardně Škoda nabízí 2 roky bez omezení kilometrů na celý automobil, tři roky na lak a 12 let na prorezavění karoserie. K tomu si může zákazník připlatit za prodloužení této lhůty případně kilometrů na 5 roků respektive na 100 tisíc nebo 150 tisíc kilometrů. 2000 a 6500 korun to stojí u modelu Citigo, u Fabie to přijde na 2000 a 8500 Kč, Rapid (2000 a 9500 Kč), Octavia (2000 a 11 500 Kč), Yeti (2000 a 10 500 Kč) a Superb (2000 a 13 200 Kč). Pokud byste chtěli prodloužit nájezd na 120 000 km, zapláte za to dvakrát tolik. A je třeba si také uvědomit, že v prodloužení záruční lhůty nejsou bezplatné servisní prohlídky ani bezplatné zapůjčení vozu v případě opravy (někteří dealeři je ale poskytují), jen bezplatná asistenční služba. Škoda totiž poskytuje tzv. doživotní záruku mobility, ale podmínkou pro splnění této záruky je pravidelná návštěva autorizovaného servisu.

Druhou nejprodávanější značkou je Volkswagen, který si za první čtyři měsíce letošního roku připsal 7866 registrací nových osobních automobilů. U něj je standardní záruka stejná jako u Škody: dva roky bez omezení km, tři roky na lak a 12 let na prorezavění karoserie. Pokud u Volkswagenu žádáte prodloužení záruky, jsou k dispozici za příplatek symbolické koruny další dva roky, ale s omezením na 80 000 km, a v rámci této záruky rovněž nepočítejte s bezplatným servisem. Výjimkou jsou akční modely Marathon Edition (Polo, Beetle, Golf), které mají v rámci standardní výbavy záruku na 5 let nebo do ujetí 100 tisíc km. Stejně jako Škoda poskytuje také Volkswagen doživotní záruku mobility, ovšem i zde je třeba splnit určitě podmínky jako je dodržování automobilkou předepsaných prohlídek a schválených náhradních dílů. V rámci opravy pak rozhodně nemáte automaticky právo na náhradní vůz, ten bezplatně dostanete jen v případě, že třeba hrozí skluz dodání náhradních dílů či jiných importérem neovlivnitelných okolností.

Jak již bylo výše zmíněno, Hyundai nabízí záruku 5 let bez omezení km, nicméně až tak úplně bez omezení to není. Například na vozidla, která budou používána jako taxi nebo vozidla k pronajmutí, je k dispozici jen tříletá záruka s limitem do 100 tisíc ujetých kilometrů. A pětiletá garance je pro změnu pouze pro ty, kteří budou pravidelně (jednou za rok) jezdit na tzv. kondiční prohlídky, které jsou samozřejmě také zdarma, a vztahují se na motor, převodovku, řízení, zavěšení nebo brzdný systém. Dalším bonusem záruky Hyundai je vedle bezplatné asistenční služby také bezplatné zapůjčení náhradního vozu při opravě delší než jeden den. To se, mimochodem, vztahuje nejen na automobily v záruce, ale i na opravy, které třeba kvůli dodávce náhradního dílu trvají déle než týden. Zákazník pak neplatí ani náklady na ujeté kilometry.

Čtvrtou nejprodávanější značkou je Ford, který za první čtvrtletí na českém trhu zaregistroval 4614 nových automobilů. Ford standardně nabízí dva roky na automobil, dva roky na lak a 12 let na prorezavění karoserie. Pokud žádáte více, je třeba si připlatit za službu Ford Protect, což představuje prodloužení záruky na 5 let nebo do 120 tisíc km. Pro modelové řady Ka a Fiesta za to zaplatíte 9000 Kč, u Focusu 15 tisíc Kč, za C-Max, Kugu a Mondeo 20 tisíc Kč a u velkoprostorových modelů S-Max a Galaxy, nového SUV Edge a sportovního Mustangu to přijde na 30 tisíc Kč. V ceně opět nejsou servisní prohlídky, ale zase se můžete spolehnout na fixní cenu standardní prohlídky v servisu, kterou je v rámci zachování záruky v servisu absolvovat. Ford své zákazníky nerozmazluje ani zbytečně dlouhou asistenční službou, kterou poskytuje bezplatně pouze jeden rok, ani bezplatným zapůjčením náhradního vozu zdarma.

První pětku nejprodávanějších značek uzavírá rumunská Dacia, která za první čtyři měsíce v ČR našla 4115 zákazníků pro své dostupné produkty. Dacia poskytuje svým zákazníkům záruku na tři roky nebo do ujetí 100 000 km, dva roky na lak a šest let na prorezavění karoserie. Pokud prodejce zákazníka umluví na její prodloužení, znamená to nejen garance na 5 let nebo do ujetí 100 tisíc km, ale také příplatek od 3290 do 4090 Kč v rámci modelových řad Sandero, Dokker, Duster, Lodgy nebo Logan. Ani Dacia však nenabízí servisní prohlídky zdarma či zapůjčení náhradního automobilu, nicméně asistenční službu zdarma budete mít po celou dobu záruční lhůty.

Související články

Volkswagen začal v Česku předprodej druhé generace SUV Tiguan
Ford Tourneo Courier zlevnil o více než 36 tisíc korun
Češi do toho s korejským Hyundai i30
Škoda Yeti: verze Outdoor již od výbavy Active a mírné zdražení

blog comments powered by Disqus

Fiat 500L zlevnil výbavu Cross. Díky speciálnímu paketu až o 29 tisíc
Italská automobilka snížila cenu u svého kompaktního MPV. Fiat 500L se ve výbavě Cross prodává o 5000 korun levněji, dalších 24 tisíc korun přidává speciální paket. Máme podrobné informace.
23.9.2020 | více
 

Nissan Qashqai shodil cenu. V Česku ho koupíte pod 430 tisíc korun
Japonská automobilka pokračuje ve snižování cen svých modelů. Nissan Qashqai tak koupíte o 20 tisíc korun levněji než na začátku léta. Začíná na ceně 429 900 korun.
21.9.2020 | více
 

Seat Ibiza dostal dva nové motory s automatem
Španělské automobilka začala na českém trhu nabízet u svého malého hatchbacku Ibiza dvě nové motorizace s automatickou dvouspojkovou převodovkou DSG. Máme podrobnosti z ceníku.
17.9.2020 | více
 

Škodu Octavia na CNG koupíte za 614 tisíc, plug-in hybrid stojí přes 800
Mladoboleslavská automobilka aktualizovala ceníky nové generace Škody Octavia. Postupně v nich přibyly modely na alternativní pohony. Známe tak už ceny nejen motorizace spalující CNG, ale i plug-in hybridů.
14.9.2020 | více
 

Nissan X-Trail láká na obrovské slevy. Ušetříte 145 tisíc korun
Japonská automobilka se rozhodla na českém trhu výrazně zlevnit své SUV X-Trail. Auto snížilo svou cenu o 145 tisíc korun v případě dieselu a o 90 tisíc korun u benzinu. Máme kompletní ceník.
10.9.2020 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál