Aktualizováno: 22.4.2017

Test Volva V90 Cross Country

 

 
Verze Cross Country velkého kombíku V90 je pokračovatelem tradice švédských allroadů, tedy vozů s pohonem všech kol, zvednutým podvozkem a ochranou do terénu, díky které si snadněji poradí s nástrahami mimo asfalt nebo s drsným počasím. Dokáže přinést výhody SUV těm, kteří v SUV jezdit příliš nechtějí.

Volvo V90 Cross Country přináší poměrně dost změn oproti standardnímu kombi, na které se hlavně zaměříme v tomto testu. Pokud se zajímáte o Volvo V90 jako takové, přejděte na jeho velký test po kliknutí na tento odkaz.

Volvo V90 Cross Coutry je konkurentem luxusních vozů vyšší střední třídy postavených na občasné výlety do lehkého terénu. Na trhu bojuje hlavně s Audi A6 allroad quattro (test najdete zde) nebo Mercedesem-Benz E AllTerrain.

Jak je u této třídy aut zvykem, bude se líbit těm, kteří vyznávají aktivní životní styl, rádi vyrazí na lyže, horská kole nebo sjíždět řeku. Nebo alespoň těm, kteří si na takový styl života hrají. Potěší také rodiny hledající prostorné auto na cestování na dlouhé vzdálenosti.

Proti konkurentům má připravený prostorný interiér a opravdu využitelnou světlou výšku, která některým jiným vozů v této kategorii opravdu chybí. Podvozek Volva V90 Cross Country se totiž pohybuje 210 mm nad zemí, což je víc než u některých SUV a o 65 mm výš než u modelu V90.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus