Aktualizováno: 22.4.2017

Test Volva V90 Cross Country

  • Sexy faktor: 3
  • Rodinný faktor: 4
  • Byznys faktor: 3
  • Fun faktor: 2
  • Offroad faktor: 4
  • Ženský faktor: 2
Testované motory: T6 AWD Geartronic

 
Verze Cross Country velkého kombíku V90 je pokračovatelem tradice švédských allroadů, tedy vozů s pohonem všech kol, zvednutým podvozkem a ochranou do terénu, díky které si snadněji poradí s nástrahami mimo asfalt nebo s drsným počasím. Dokáže přinést výhody SUV těm, kteří v SUV jezdit příliš nechtějí.

Volvo V90 Cross Country přináší poměrně dost změn oproti standardnímu kombi, na které se hlavně zaměříme v tomto testu. Pokud se zajímáte o Volvo V90 jako takové, přejděte na jeho velký test po kliknutí na tento odkaz.

Volvo V90 Cross Coutry je konkurentem luxusních vozů vyšší střední třídy postavených na občasné výlety do lehkého terénu. Na trhu bojuje hlavně s Audi A6 allroad quattro (test najdete zde) nebo Mercedesem-Benz E AllTerrain.

Jak je u této třídy aut zvykem, bude se líbit těm, kteří vyznávají aktivní životní styl, rádi vyrazí na lyže, horská kole nebo sjíždět řeku. Nebo alespoň těm, kteří si na takový styl života hrají. Potěší také rodiny hledající prostorné auto na cestování na dlouhé vzdálenosti.

Proti konkurentům má připravený prostorný interiér a opravdu využitelnou světlou výšku, která některým jiným vozů v této kategorii opravdu chybí. Podvozek Volva V90 Cross Country se totiž pohybuje 210 mm nad zemí, což je víc než u některých SUV a o 65 mm výš než u modelu V90.

Design

Volvo V90 Cross Country - pohled ¾ zepředu dopravaVolvo V90 Cross Country - pohled bok dopravaVolvo V90 Cross Country - pohled záď čistáVolvo V90 Cross Country - pohled ¾ zezadu dolevaVolvo V90 Cross Country - pohled příď čistá

 

Volvo V90 je obrovský kombík, u nějž se zdá, že musí svou délkou překračovat hranici pěti metrů, což není pravda, ale prakticky se k ní blíží. Ve verzi Cross Country pak ještě díky zvednutému podvozku vynikne jeho velikost. Testovaný model byl vyveden v hnědém laku, který se k zaměření vozu dobře hodí. V základu jsou tu ještě leskle černé lišty kolem oken a kryty zrcátek.

Test Volva V90 Cross Country Součástí každého allroadu musí být plastová ochrana do terénu, což platí i pro Cross Country. Lemy najdeme po celém obvodu vozu.

Test Volva V90 Cross CountryCross Country má také svou specifickou mřížku chladiče.

Test Volva V90 Cross CountryAby bylo jasno, že jde o „zálesáckou“ verzi, je označení modelu vyražené do zadního nárazníku.

Test Volva V90 Cross CountryZákladem pro Cross Country jsou jen 16“ kola. Ve verzi Cross Country Pro, což je označení pro bohatší výbavu jsou základem disky o velikosti 17“. Za větší se připlácí.

Uvnitř vozu z hlediska vzhledu rozdíl mezi V90 a V90 Cross Country nepoznáte.

Pokračování článku Řidičova zóna

 
 

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus