Aktualizováno: 23.12.2016

Test Volva V60 po modernizaci

  • Sexy faktor: 3
  • Rodinný faktor: 2
  • Byznys faktor: 4
  • Fun faktor: 2
  • Offroad faktor: 1
  • Ženský faktor: 2
Testované motory: D3, D5

 
Vzhledově zajímavý kombík potěší zájemce o komfortní a bezpečné cestování. Navíc jde o jeden z případů, kdy auto s praktičtější karoserií vypadá lépe než sedan. Vůz vyráběný od roku 2010 prošel už faceliftem, který přinesl řadu vylepšení. Disponuje novými motory i funkcemi. Líbit se nebude jen zájemcům o velký zavazadlový prostor.

Typickými zákazníky Volva V60 budou aktivní ženy a muži středního věku s vysokými příjmy ať už s rodinami nebo bez nich. Je to dáno i tím, že za volvo tradičně zaplatíte víc než u běžných "lidových značek".

Volvo V60 se na českém trhu prodává od konce roku 2010. V roce 2013 prošlo modernizací. Od konce roku 2014 je v nabídce také verze Cross Country, tedy kříženec kombíku a SUV. Tu vedeme jako samostatný model a její test si můžete přečíst zde.

Design

Volvo V60 - pohled ¾ zepředu dopravaVolvo V60 - pohled bok dopravaVolvo V60 - pohled záď čistáVolvo V60 - pohled ¾ zezadu dolevaVolvo V60 - pohled příď čistá

 

Modernizace modelu v roce 2013 je na první pohled poznat na přídi. Tak jako u většiny aut v poslední době bylo cílem rozšířit horizontální linie. Protáhla se mřížka chladiče, úpravy potkaly i spodní část nárazníku. Světlomety už nejsou ze dvou částí a zmizela bradavice radaru. Všechen hardware pro bezpečnostní asistenty se posunul na praktičtější místo do vrchní části čelního skla.

Test Volva V60 po modernizaci Test Volva V60 po modernizaci Vlevo vidíte příď Volva V60 před modernizací a vpravo po ní. Fotky zvětšíte kliknutím na ně stejně jako všechny ostatní v testu.

Auto testované před modernizací je v nejvyšší výbavě Summum, po modernizaci v limitované sérii Volvo Ocean Race, která vychází z druhé výbavy Kinetic, ale přidává ke standardu řadu prvků výbavy zaměřených na design i pohodlí. Například krásná osmnáctipalcová kola.

Pokračování článku Řidičova zóna

 
 

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus