Aktualizováno: 18.10.2017

Test Volva XC60

  • Sexy faktor: 5
  • Rodinný faktor: 3
  • Byznys faktor: 3
  • Fun faktor: 2
  • Offroad faktor: 2
  • Ženský faktor: 4
Testované motory: D4, D4 AWD Geartronic, D5 AWD Geartronic

 
Volvo XC60 se dlouhodobě řadí mezi nejoblíbenější auta kategorie SUV střední velikosti. Patří mezi její nejdražší, ale zároveň nejpřitažlivější zástupce, což ještě umocnila modernizace v roce 2013. Kromě designu nejvíc boduje pohodlím, schopným podvozkem a nabídkou bezpečnostních systémů.

Asi největší slabinou je kromě vysoké základní ceny i nutnost připlácet za některé prvky výbavy, které u většiny konkurentů dostanete ve standardu.

Volvo XC60 dobře poslouží movitějším rodinám, ale i párům a jednotlivcům vyhledávajícím aktivní způsob života, v některých sférách rozhodně neurazí ani jako služební vůz.

V nabídce jsou jak verze s pohonem všech kol tak pouze přední nápravy.

Volvo XC60 se v Česku prodává od konce roku 2008.

Design

Volvo XC60 - pohled ¾ zepředu dopravaVolvo XC60 - pohled bok dopravaVolvo XC60 - pohled záď čistáVolvo XC60 - pohled ¾ zezadu dolevaVolvo XC60 - pohled příď čistá

 

Podle mě jde o jedno z nejhezčích současných aut vůbec, což díky modernizaci v roce 2013 platí i v současnosti, kdy už se blíží automobilovému důchodovému věku. Vzhled Volva XC60 mi připadá výrazný, líbivý a vyvážený, nechybí cit pro detaily.

Test Volva XC60 Test Volva XC60 Vlevo vidíte příď verze před faceliftem, vpravo po něm. Fotky zvětšíte kliknutím na ně stejně jako vše

Mnohem výrazněji než karoserie se modernizace v roce 2013 dotkla stárnoucí přístrojové desky, kterou omladila ve stylu nejnovějších modeů značky.

Materiály použité v kabině pěkně vypadají a voní a jsou příjemné na dotek. To platí zvlášť u testované vyšperkované verze v nejvyšší výbavě Summum se spoustou příplatků. Nenašel jsem nic, co by se autu dalo vyčítat z hlediska kvality zpracování.

Pokračování článku Řidičova zóna

 
 

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus