Aktualizováno: 18.11.2018

Test třetí generace VW Touareg

 

 
Luxusní, reprezentativní, velké, variabilní a prostorné rodinné i manažerské auto na překonávání dlouhých dálničních vzdáleností i zvládání těžkého terénu - to všechno může být Volkswagen Touareg. Jde o jeden z nejvíce multifunkčních osobních vozů.

Třetí generace Touaregu ještě posílila zaměření předchůdce, který se odchýlil od klasického terénního auta v podání prvního Touaregu z roku 2002 k luxusnímu manažerskému vozu se skvěle odhlučněnou kabinou a dokonale tlumeným pérováním. Trojka k tomu přidala spoustu nejmodernějších technologických vychytávek. Vždyť převzala od modelu Arteon pozici takzvané vlajkové lodi, tedy výkladní skříně značky Volkswagen.

Zvlášť ve verzi se vzduchovým pérováním ale Touareg nerezignoval ani na velmi dobré schopnosti jízdy v těžším terénu.

Při porovnání s konkurenty oceňuji zejména skvělé pohodlí, speciálně s příplatkovými vzduchovými tlumiči. Potěší i prostornost a variabilita kabiny i zavazadlového prostoru. A u současného Touarega zaujme i design, což se o předchozích dvou generacích napsat nedalo.

Touareg si za své kvality nechá zaplatit, což je asi jeho největší nevýhoda. Drahé jsou jak základní verze tak ceny příplatkové výbavy. Cena testovaného auta, které vidíte v testu na obrázcích, se vyšplhala k částce 2,5 milionu korun.

Auto bych doporučil vysoce postaveným manažerům a bohatým podnikatelům, kteří chtějí od svého vozu víc než jen reprezentaci a rychlé, pohodlné překonávání dlouhých dálničních tras. Třeba schopnost pojmout rodinu i s věcmi při cestě na delší dovolenou nebo umění vyrovnat se s výrazně horším povrchem pod koly.

VW Touareg se spolu s Audi Q7 a Q8 či Porsche Cayenne vyrábí na Slovensku v bratislavském závodě koncernu VW. Má společné geny i s modely Bentley Bentayga či Lamborghini Urus.

Třetí generace Touaregu se na českém trhu prodává od roku 2018. Všechny verze jsou vybaveny naftovým šestiválcem, stálým pohonem všech kol a osmistupňovou automatickou převodovkou.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus