Aktualizováno: 11.7.2019

Test druhé generace Volkswagenu Tiguan

 

 
Vyvážené auto bez zásadních slabin - to byla vizitka prvního kompaktního SUV značky Volkswagen, modelu Tiguan. Druhá generace tohle motto ještě posiluje.

Stejně jako předchůdce se i nový Tiguan od ostatních kompaktních SUV nejvíce odlišuje různými designy přídě včetně speciální verze s takzvaným Offroad paketem pro jízdu v těžším terénu. 

Druhá generace stejně jako ta první boduje komfortem uvnitř prostorného a na poměry SUV i variabilního interiéru s možností sériového posouvání zadních sedadel a nastavování sklonu jejich opěradel. Méně jízdního pohodlí jsem zaregistroval pouze při jízdě na extrémně velkých dvacetipalcových kolech.

Dvě největší nevýhody, které jsem jmenoval u předchůdce, nová generace napravila. Základní výbava Trendline už nemá škrábající plastový volant, ale kožený. A prostřední sedadlo ve druhé řadě lze u nového VW Tiguan obsadit i dospělým cestujícím, takže jde o plnohodnotně pětimístný vůz.

Při prvních testech nového tiguanu jsem jako největší nevýhody vnímal relativní lenost motoru 2.0 TDI/110 KW. I papírové parametry motorů týkající se dynamiky i spotřeby v porovnání se soupeři většinou patří pouze k průměru.

Existují varianty s pohonem přední nápravy i všech kol.

Volkswagen Tiguan patří stejně jako většina SUV od kompaktní velikosti výš k nejvšestrannějším autům na trhu. Objevíte u něj geny hatchbacku, kombíku, víceúčelového MPV i terénního auta. Osloví většinu skupin kupců nových aut od rodin přes páry, jednotlivce nebo živnostníky. Osobně by mi nevadil ani jako služební vůz.

Volkswagen Tiguan druhé generace se oficiálně v Česku prodává od 13. května 2016. Auto se pro český trh vyrábí ve Wolfsburgu, produkuje jej také továrna v ruské Kaluze.

Naposled jsme testovali Tiguan v povedeném paketu R-Line Black Style s naftovým dvoulitrem a automatem, který nám dělal skvělou společnost na letním výletu do Dolomit.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus