Aktualizováno: 3.1.2020

Test Volkswagenu Passat Alltrack

 

 
Kategorie takzvaných allroadů prosperuje. Jde o kombíky, které jsou dobrou alternativou k SUV. Díky vyššímu podvozku se mohou poprat s lehkým terénem a zároveň svým designem lákají vyznavače outdooru. Přesně takový Volkswagen Passat Alltrack je.

Podobně jako Škoda Superb, prošel faceliftem i její koncernový a o něco dražší sourozenec Volkswagen Passat. Změny se týkají všech verzí, tedy sedanu, kombi a od něj odvozené varianty Alltrack, která je zaměřená na lidi vyznávající aktivní životní styl. Nebo alespoň na ty, kteří jej předstírají.

Pohodlně poslouží jako jediné auto do rodiny, přičemž je i dostatečně reprezentativní. Ačkoliv máme Alltrack jako samostatný model v katalogu, jde o verzi Passatu Variant. A nutno podotknout, že v základu velmi dobře vybavenou. Vyplatí se ale počítat s vyšší cenou. To je ostatně pojítko s konkurenty v podobě Opelu Insignia Country Tourer nebo Škody Superb Scout.

Na konci roku 2019 jsme testovali Volkswagen Passat Alltrack s jeho nejsilnější motorem 2.0 BiTDI, který se stejně jako zbývající dvě jednotky pojí s pohonem všech kol a sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus