Aktualizováno: 13.12.2017

Test VW Golf Variant

 • Sexy faktor: 3
 • Rodinný faktor: 3
 • Byznys faktor: 4
 • Fun faktor: 2
 • Offroad faktor: 2
 • Ženský faktor: 1
Testované motory: 1.5 TSI/110 kW, 1.5 TSI/110 kW DSG

 
Jeden z nejlépe jezdících kombíků nižší střední třídy - to je nový Volkswagen Golf Variant. V řadě parametrů také patří mezi nejprostornější. Nabízí nejen pohon přední nápravy, ale i všech kol označovaný 4Motion.

Ze druhé misky vah, která obsahuje negativa, musím zmínit hlavně vyšší cenu než u většiny konkurentů, kterou ale částečně vyvažuje bohatá výbava. Na zadní sedadla se bezpečně posadí pouze dva dospělí, prostřední místo lze využít jen pro děti. Výkonově slabší verze Volkswagen vybavil stejně jako u hatchbacku jednodušší a levnější zadní nápravou, která z technického hlediska znamená proti předchůdci krok zpět.

Sofistikovanější víceprvková zadní náprava, díky níž Golf Variant naopak v obloucích nad soupeři vyniká, zůstala variantám nad 90 kW včetně (po modernizaci v roce 2015 od 92 kW) a všem provedením s pohonem všech kol.

Kombík Variant odvozený od sedmé generace Volkswagenu Golf se vyrábí v německém závodě Zwickau nebo nizozemském Emdenu a na českém trhu se prodává od začátku léta 2013. V roce 2017 proběhla modernizace, která se mírně podepsala na vnějším designu a docela zásadně na přístrojové desce.

Výrobce nabízí i speciální varianty, které vedeme jako samostatné modely - například sportovní R Variant nebo terénní Golf Alltrack.

Design

Volkswagen Golf Variant - pohled ¾ zepředu dopravaVolkswagen Golf Variant - pohled bok dopravaVolkswagen Golf Variant - pohled záď čistáVolkswagen Golf Variant - pohled ¾ zezadu dolevaVolkswagen Golf Variant - pohled příď čistá

 

Nový Volkswagen Golf Variant navazuje na vizáž hatchbacku nejen tradičně přídí, ale tentokrát i zádí. A je to dobře, protože vodorovná světla auto opticky rozšiřují a z karoserie dýchá kromě jednoduchosti i moderna a dynamika.

Úpravy v roce 2017 jsou spíše kosmetického rázu, ale díky nim auto vypadá nejen nadčasově, ale i moderně.

Test VW Golf Variant Zde se můžete podívat na příď auta před faceliftem v roce 2017.

Test VW Golf Variant Tady vidíte tu samou část auta po modernizaci. Asi nejvíce jsou na první pohled vidět nové full LED světlomety, které ale ve většině výbav dostanete pouze za příplatek. Koncem roku 2017 je však obsahovala akční verze Maraton Edition.

I po modernizaci v roce 2017 platí, že Golf Variant jde s dobou, přitom zůstává nadčasový a mezi konkurenty svůj, i když snad až příliš zapadá do uniformovaného šiku všech vozů značky VW. Dobráckou grimasu u předchozí generace vystřídaly ostřejší rysy.

Z interiéru dýchá typická útulnost a kvalita, po modernizaci v roce 2017 zejména s příplatkovými prvky typu digitálních přístrojů i high-tech a sex-appeal. Materiály potěší oči i hmat. Chod ovladačů a tlačítek je tlumený, tichý a precizní. Dveře se zabouchnou bez plechového řinčení.

Pokračování článku Řidičova zóna

 
 

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus
 • Volkswagen Golf
 • Volkswagen Golf 3dv. GTI/GTD
 • Volkswagen Golf 5dv. GTI/GTD
 • Volkswagen Golf R 3dv.
 • Volkswagen Golf R 5dv.
 • Volkswagen Golf Alltrack