Aktualizováno: 13.12.2017

Test Volkswagenu Cross Up!

  • Sexy faktor: 4
  • Rodinný faktor: 2
  • Byznys faktor: 1
  • Fun faktor: 2
  • Offroad faktor: 1
  • Ženský faktor: 4
Testované motory: 1.0/55 kW

 
Volkswagen Cross Up! je nejlépe vybavenou verzí pětidveřového Up!u, navíc doplněnou o prvky ochrany při jízdě mimo asfalt. Jde tedy o miniauto, které se designem inspirovalo u oblíbených vozů SUV. Proti běžnému Up!u má o 15 mm zvýšený podvozek a větší kola.

Autíčko nedisponuje žádnými pomocníky zlepšujícími pohyb v terénu, litrový tříválec klasicky pohání přední nápravu.

Volkswagen Cross Up! si zachovává drtivou většinu výhod a nevýhod výchozí verze při porovnání s ostatními miniauty. To znamená nadprůměrné jízdní vlastnosti a prostornost kabiny i kufru na straně jedné. Ale také vyšší cenu v případě Cross Up!u přesahující i většinu aut o třídu větších na straně druhé.

Výrazným designem by mohl Cross Up! přilákat mladší řidiče a řidičky, kteří v Česku jinak nejsou úplně typickými zákazníky miniaut. Ze starších ročníků by mohl nalákat majitele chat a chalup s horší přístupovou cestou.

Volkswagen Cross Up! se vyrábí v Bratislavě spolu s ostatními verzemi modelu Up! a dalšími dvěma sourozenci - Seatem Mii a Škodou Citigo, které ale žádné "cross" verze nedostaly. Na českém trhu se Cross Up! prodává od začátku roku 2014.

Design

Volkswagen Cross Up! - pohled ¾ zepředu dopravaVolkswagen Cross Up! - pohled bok dopravaVolkswagen Cross Up! - pohled záď čistáVolkswagen Cross Up! - pohled ¾ zezadu dolevaVolkswagen Cross Up! - pohled příď čistá

 

Cross Up! rozvíjí hravý design základní verze do podoby křížence miniauta s terénním vozem. Volkswagen není první značkou, která by se o něco podobného u miniauta pokoušela. Fiat udělal z Pandy dokonce téměř plnohodnotný teréňáček s pohonem všech kol.

V případě maličkého volkswagenu jde spíš o hru na SUV, která ale vyznívá sexy a sympaticky. vše, co na fotkách testovaného auta vidíte, patří ke standardní výbavě včetně stříbrných střešních ližin.

Test Volkswagenu Cross Up! Test Volkswagenu Cross Up! Autíčko hlasitě prozrazuje svou identitu na nejrůznějších místech karoserie a interiéru. Fotky zvětšíte kliknutím na ně stejně jako všechny ostatní v testu.

Cross Up! se nabízí pouze v jediném stupni výbavy, který je bohatší než všechny verze běžného Up!u. Díky tomu vypadá interiér ladící s barvou karoserie hodnotně a atraktivně.

Potěšil mne precizní chod ovladačů i absence drnčení při přejíždění nerovností. Dost plechové zabouchnutí dveří nebo docela velký hluk od obtékajícího vzduchu na dálnici (troufl bych si říct, že větší než u běžného Up!u) však připomenou, že jde stále o miniauto s řadou laciných řešení. 

Pokračování článku Řidičova zóna

 
 

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus