Aktualizováno: 23.3.2016

Test nového Volkswagenu Caddy

 

 
Evoluce nikoli revoluce - takový je rozdíl mezi čtvrtou a třetí generací Volkswagenu Caddy. Rozměry ani vizáž auta se téměř nezměnily, protože Caddy dlouhá léta patří mezi jedno z nejpopulárnějších osobních aut odvozených z kompaktních dodávek.

Takové vozy oslovují zejména živnostníky, kteří hledají jediný dopravní prostředek pro práci i rodinu. Jde také o častou volbu pro cyklisty nebo chovatele větších psů - zkrátka pro vyznavače aktivního životního stylu, kteří často převážejí větší náklady a víc než na komfortu čistokrevného osobního vozu jim záleží na praktičnosti.

Mezi výhody Volkswagenu Caddy při porovnání s konkurenty patří zejména jízdní vlastnosti, speciálně parádní naladění posilovače řízení. Potěší i úspornost a dynamika některých motorů.

Právě pohonné jednotky prodělaly asi nejvýraznější mezigenerační změnu. Skončily naftové šestnáctistovky, které plně nahradily objemnější dvoulitry.

Auto nemá při porovnání se soupeři zásadní slabiny. Asi nejvíc mi vadila opravdu těžká sedadla druhé řady, jejichž vyjímání připomíná vzpěračský trénink.

Caddy převeze až sedm osob, zatím jsem ale zkoušel pouze pětimístné provedení. Volit lze také mezi pohonem pouze přední nápravy, nebo všech kol.

Volkswagen Caddy čtvrté generace se prodává od léta 2015 a vyrábí se v Poznani. Nabízí se i prodloužená varianta Caddy Maxi, kterou vedeme jako samostatný model.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus