Aktualizováno: 9.7.2017

Test Toyoty Yaris po druhém faceliftu

  • Sexy faktor: 2
  • Rodinný faktor: 2
  • Byznys faktor: 1
  • Fun faktor: 1
  • Offroad faktor: 0
  • Ženský faktor: 3
Testované motory: 1.5 VVT-i Hybrid e-CVT

 
Třetí generace malého hatchbacku Yaris upoutá pozornost výrazným vzhledem, tento poměrně agresivní design s ostrými liniemi ještě umocnil facelift v roce 2014. V dubnu 2017 se začal prodávat Yaris po druhé výrazné modernizaci, která má vzhled ještě dynamičtější, novinkou je ale hlavně to, že vůz dostal nový objemnější motor, který nahradil zavedenou benzinovou třináctistovku. Bezpečnostní výbava se výrazně rozšířila, takže vůz má v základu mnoho prvků, které jsou jinde vždy za příplatek.

Toyota Yaris výrazný design ve tvaru písmene X, čímž se vizuálně hlásí k menšímu modelu Aygo. Jízdní vlastnosti Yarise stále zůstávají orientované hlavně na komfort, který patří v porovnání s konkurenty k nejsilnějším stránkám.

Yaris boduje poměrem ceny a výbavy u variant pro náročnější zákazníky, kteří touží po malém, avšak nadprůměrně vbaveném voze. Mezi jeho největší přednosti patří multimediální soustava s velkoplošnou dotykovou obrazovkou i u relativně dostupných specifikací, která má šanci zaujmout generaci závislou na internetu a mobilních telefonech. Bezpečnostní výbava je však natolik bohatá, že Yaris pravděpodobně osloví hlavně ty zákazníky, kteří touží po voze bodujícím právě v této oblasti. A líbí se hodně ženám.

Pětidveřové provedení se nabízí také jako hybrid, který pohání ústrojí kombinující spalování benzinu a dopování elektřinou. K dispozici je i třídveřová varianta na klasická paliva. Obě tato provedení vedeme jako samostatné modely.

Design

Toyota Yaris 5dv. - pohled ¾ zepředu dopravaToyota Yaris 5dv. - pohled bok dopravaToyota Yaris 5dv. - pohled záď čistáToyota Yaris 5dv. - pohled ¾ zezadu dolevaToyota Yaris 5dv. - pohled příď čistá

 

Obliny minulé generace vystřídaly u současného Yarisu hrany, prolisy a spojlery, což vedlo k agresivnější vizáži.

Test Toyoty Yaris po druhém faceliftu Test Toyoty Yaris po druhém faceliftu Test Toyoty Yaris po druhém faceliftu Bílé proveden přijelo na český trh v roce 2011, prostřední modrá fotka zachycuje vůz po modernizaci v roce 2014 a červená po druhém faceliftu v roce 2017.

Modernizace se dotkla zejména přední masky, která je zdobena kontrastním X a dodala vozu ještě silnější dynamický nádech. Po druhém faceliftu se trochu změnily přední světlomety, vůz dostal novou masku i nárazník, Toyota tvrdí, že nový Yaris se designem inspiroval katamarány. Vzadu má také nově tvarované světlomety zasahující do víka kufru a nový nárazník. Přibyly nové barvy a zejména speciální dvoubarevné verze. Vůz je možné vyšperkovat důznými detaily, například lištami na prazích.

Test Toyoty Yaris po druhém faceliftuV případě hybridní verze je auto snadno identifikovatelné pomocí modře zbarveného loga značky.

Test Toyoty Yaris po druhém faceliftuKombinace s bílou barvou a novými LED prvky vozu velmi sluší.

Vzhled interiéru se změnil zejména s prvním faceliftem, s druhým už se spíše ladily detaily. Je tu nové čalounění, zákazník si může zvolit také barevné prvky v kabině. Tvrdé plasty se na přístrojové desce střídají s měkkými, některé působí kvalitně, jiné laciněji. Celkově ale Yaris působí dojmem dobře zpracovaného auta.

Pokračování článku Řidičova zóna

 
 

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus