Aktualizováno: 8.9.2018

Test Toyoty C-HR

 

 
Toyota vstoupila mezi kompaktní SUV tak, aby si její novinky pod označením C-HR všichni všimli. Nejde jen o výrazný design, ale také o fakt, že jako první zcela vynechala naftové motory a spoléhá pouze na benzin, nebo kombinaci benzinu a elektřiny u hybridní verze.

Zkratka C-HR se mě plete s hondami CR-V a HR-V. Sami lidé od Toyoty úplně přesně nevědí, co vlastně znamená. Nejčastěji se na prezentaci uvádělo vysvětlení Coupé High Rider, tedy zvýšené kupátko, ale zaslechli jsme i Compact Hybrid Revolution, tedy kompaktní hybridní revoluce nebo Cross Hatch Rundabout, tedy kříženec pocházející z hatchbacku a sloužící pro rychlé projíždění kruhových objezdů. Nejúsměvnější a možná nejblíže pravdě je teorie, že šlo o kódové označení projektu, které bez povšimnutí prošlo až do sériové verze. Mezi námi novináři a údajně i v českém zastupení Toyoty se nejvíc ujalo jméno Toyota Chr :-)

Buď jak buď, označení auta se mi nelíbí, protože není originální. Co se mi naopak na Toyotě C-HR líbí při porovnání s ostatními SUV nižší střední třídy ze všeho nejvíc, jsou jízdní vlastnosti. V zatáčkách C-HR vůbec nepřipomíná poloterénní auto a chová se v nich stejně agilně jako hatchbacky typu VW Golf s kvalitním podvozkem, a k tomu nabízí téměř dokonalý komfort.

Za největší slabinu při porovnání s konkurencí považuji malou variabilitu vnitřního prostoru, která je horší než u většiny hatchbacků.

V nabídce převažují verze s předním pohonem, které by měly tvořit drtivou většinu prodeje v Česku, ale nechybí ani možnost pořídit si C-HR s pohonem všech kol.

Nejčastějšími zákazníky Toyoty C-HR by měly být páry a jednotlivci s aktivním způsobem života, ale auto může fungovat bez problémů i jako jediný vůz pro menší rodiny. Výčet potenciálních zákazníků bych tedy doplnil o táty od rodin, kteří se sice přizpůsobí přání manželek pořídit si SUV, ale rádi by si i poloterénním autem užili na asfaltu zábavu a svižné svezení.

Toyota C-HR se vyrábí v Turecku a v Česku se prodává od listopadu 2016.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus