Aktualizováno: 22.6.2015

Test modernizované Toyoty Avensis Touring Sports

  • Sexy faktor: 3
  • Rodinný faktor: 3
  • Byznys faktor: 4
  • Fun faktor: 1
  • Offroad faktor: 1
  • Ženský faktor: 0
Testované motory: 2.0 D-4D

 
Pohodlný manažerský nebo rodinný kombík, který v málokterém dalším parametru vyčnívá ať už v pozitivním či negativním směru mezi konkurenty – to je podruhé modernizovaná Toyota Avensis Touring Sports.

Současná generace se vyrábí už od roku 2009.

Změny koncem roku 2011 napravily některé slabší stránky auta, mezi něž patřil zejména hluk pronikající do kabiny od podvozku. Zlepšil se projev v zatáčkách, přibylo radosti z jízdy.

Druhá modernizace v roce 2015 se zaměřila na design přídě a interiéru, místo naftových motorů od Toyoty se pod kapotu nastěhovaly čtyřválce značky BMW, benzinové pohonné jednotky splňují emisní normu Euro 6 a snížila se jejich spotřeba, přibyly nové prvky výbavy a zvýšily se ceny.

Chybí mi však alespoň jeden trochu výkonnější motor, některým řidičům bude scházet možnost zkombinovat naftový motor s automatickou převodovkou.

Jde o kombi, které podle mne osloví hlavně muže ve věku mezi čtyřicítkou a padesátkou – a speciálně ty vybírající svůj vůz racionálně nikoli emotivně.

Toyota Avensis Touring Sports se pro český trh vyrábí v anglickém Burnastonu.

Design

Toyota Avensis Touring Sports - pohled ¾ zepředu dopravaToyota Avensis Touring Sports - pohled bok dopravaToyota Avensis Touring Sports - pohled záď čistáToyota Avensis Touring Sports - pohled ¾ zezadu dolevaToyota Avensis Touring Sports - pohled příď čistá

 

Facelift v roce 2015 změnil příď Avensisu spíše ve smyslu nové generace než pouhé modernizace.

Designeři za pomoci čtyř centimetrů délky k dobru vytvarovali opravdu zajímavou a výraznou příď v souladu s nejnovějšími trendy úzkých světlometů a výrazných "tlam". Na rozdíl od některých konkurentů ale Avensis kombinuje ostře řezané křivky s tvary vyloženě boubelatými. Za pozornost stojí také symbol písmene X poprvé použitý u menších vozů Aygo a Yaris.

Avensis po faceliftu prokoukl. Zvláště zepředu teď patří mezi vzhledově výrazná manažerská auta. Rozhodně si na stupnici známek od nudného k zajímavému designu polepšil.

Test modernizované Toyoty Avensis Touring Sports Test modernizované Toyoty Avensis Touring Sports Test modernizované Toyoty Avensis Touring Sports

Výše můžete porovnat vzhled přídě před první modernizací (vlevo), po změnách v roce 2011 (uprostřed) a nyní (vpravo). Fotky si zvětšíte kliknutím na ně stejně jako všechny ostatní v testu.

Ostatní části karoserie se změnily méně, ale i tady je vidět posun k moderně. Celkově Avensis Touring Sports skvěle maskuje své konstrukční stáří.

Test modernizované Toyoty Avensis Touring Sports Ještě výraznějších změn jsme se dočkali v interiéru, zejména na přístrojové desce. Také ona se designem i použitými materiály dostala na úroveň obvyklou pro nová auta střední třídy. Na snímku vidíte konzervativnější černobílé provedení, na začátku příští kapitoly odvázanější rezavě-černou kombinaci.

Test modernizované Toyoty Avensis Touring Sports Občas se ale objeví detaily, které na moderním kabátě působí jako stará záplata. Jde třeba o tento displej automatické klimatizace s grafikou dvacátého století.

Komfort a pocity kvality navozuje i dobré odhlučnění kabiny zejména od podvozku a motoru. Při rychlostech kolem 130 km/h jsem nejvíc vnímal vítr obtékající kolem zrcátek.

Pokračování článku Řidičova zóna

 
 

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus