Aktualizováno: 2.5.2018

Test Toyoty Prius Plug-in Hybrid

  • Sexy faktor: 3
  • Rodinný faktor: 2
  • Byznys faktor: 3
  • Fun faktor: 1
  • Offroad faktor: 0
  • Ženský faktor: 3
Testované motory: 1.8 VVT-i

 
Auto, které se dá nabíjet ze zásuvky jako elektromobil a na rozdíl od něj může po vybití baterií pokračovat stovky kilometrů v jízdě. Zároveň hybrid, který umí při provozu na benzinový motor ukládat do baterií energii vzniklou brzděním a tu pak využívat k provozu s nulovou spotřebou na elektromotor. Zkrátka hybrid mezi hybridem a elektromobilem - to je Toyota Prius Plug-in Hybrid.

Zatím jediným konkurentem Toyoty Prius Plug-in Hybrid na českém trhu je Opel Ampera, jehož trochu netradiční test v podobě reportáže ze soutěže o nejdelší ujetou vzdálenost na elektřinu čtěte zde. Ampera se více blíží elektromobilu, Prius Plug-in hybridu.

Proti Ampeře disponuje Prius Plug-in kratším dojezdem na elektřinu ze sítě (max. 25 vs. 40-80 km). Na druhou stranu je však výrazně úspornější při jízdě na hybridní pohon (spotřeba 3,7 vs. 5,2 l benzinu na 100 km).

Toyota Prius Plug-in Hybrid se vzhledem jen minimálně liší od běžného Priusu. Jde tedy o kompaktní pětidveřový liftback - auto s protaženou zádí, u něhož se stejně jako u Škody Octavia leze do kufru velkými pátými dveřmi.

Plug-in Hybrid dostal modernější technologií baterií (Li-Ion) než klasický Prius (Ni-MH), takže akumulátor přes výrazně větší kapacitu nezabírá o moc víc místa.

Plug-in Hybrid je přibližně o třetinu dražší než klasický Prius. Pořídí si ho tedy pouze nadšenci do nových technologií, kteří navíc využijí jeho elektromobilitu. To znamená, že jezdí často na krátkých trasách, mezi nimiž mají možnost auto "strčit do zásuvky". Výhodou je, že plné nabití trvá z běžné sítě jen hodinu a půl.

Toyota Prius Plug-in Hybrid se na českém trhu nabízí od května 2012.

Design

Toyota Prius Plug-in - pohled ¾ zepředu dopravaToyota Prius Plug-in - pohled bok dopravaToyota Prius Plug-in - pohled záď čistáToyota Prius Plug-in - pohled ¾ zezadu dolevaToyota Prius Plug-in - pohled příď čistá

 

Toyotu Prius Plug-in Hybrid rozezná od klasického Priusu jen opravdový znalec japonské značky.

Test Toyoty Prius Plug-in Hybrid Test Toyoty Prius Plug-in Hybrid Posuďte sami. Vlevo máte běžný Prius, vpravo Plug-in hybrid. Jeho příď se liší například modravým zakouřením světlometů a chromovými dekory, kliky Plug-inu jsou stříbrné. Fotky si můžete zvětšit kliknutím na ně stejně jako všechny ostatní v testu.

Hranaté tvary Toyoty Prius Plug-in Hybrid mají daleko od proporcí a křivek automobilových krasavců, ale působí dojmem moderního high-tech vozu.

Futuristické prvky se objevují rovněž v interiéru Priusu+. Palubní desku sice pokrývají výhradně tvrdé plasty, které ale působí festovně a při testech nevydávaly žádné zvuky. Pocit kvality dotvářelo tlumené zavírání dveří.

Pokračování článku Řidičova zóna

 
 

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus