Aktualizováno: 30.6.2020

Test modernizovaného Rapidu Spaceback

 

 
Rapid Spaceback, který se v Česku prodává od podzimu 2013, je prvním hatchbackem velikosti VW Golf v historii Škody. Na jaře 2017 prošel faceliftem. O něm pojednává právě tento test.

Mezi početnou družinou konkurentů vyniká velikostí zavazadlového prostoru, místem na nohy a nad hlavou ve druhé řadě. Největší slabinu představuje relativně malá šířka interiéru a nepříliš pohodlný posez za volantem.

Jeho jízdní vlastnosti jsou lepší než u Rapidu liftback se splývavou zádí a mnoho zákazníků tvrdí, že se jim Spaceback víc líbí. Zaujme dvojí provedení zádě - zvláště stylovější verze s prosklením zakrývajícím téměř celé páté dveře.

Škoda Rapid Spaceback míří na mladší skupinu zákazníků než liftback a více zaujme ženy. Pořídit by si jí kromě jednotlivců a párů mohly i menší rodiny, jde také o oblíbené služební auto.

Jak již bylo napsáno, Škoda Rapid Spaceback se v Česku prodává od podzimu 2013. Od modelového roku 2016 (detaily zveřejněné v květnu 2015) se datují ještě úspornější a o něco dynamičtější motory i řada dalších změn. Koncem roku 2015 se začala prodávat i varianta ScoutLine vypadající trochu jako vozy SUV.

V dubnu 2017 se začala prodávat modernizovaná verze Rapidu a Rapidu Spaceback, jejíž nejhlavnější změnou je nová příď s bi-xenonovými světlomety, přičemž technologie full-LED není v nabídce.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus
  • Hyundai i30
  • Mazda 3 hatchback
  • Peugeot 308
  • Toyota Corolla hatchback