Aktualizováno: 15.4.2017

Test Škody Octavia Scout 2017

 

 
První generace Octavie Scout, která se začala prodávat začátkem roku 2007 a o dva roky později na jaře prošla modernizací, přiblížila Škodu světu terénních vozů. Ještě před Yetim a Kodiaqem, tak dostala mladoboleslavská značka auto schopné přeprat i horší terén než asfaltky a hladké polní cesty. A takový zůstal Scout i ve své druhé generaci, která dostala facelift v roce 2017.

Škoda Octavia Scout kombinuje robustní vizáž, prostorný interiér a pohon všech kol s rozumnou dynamikou a spotřebou.

Neztrácí žádný z kladů běžné Octavie Combi - navíc jde o auto velmi dobře vybavené, lépe vypadající a ve všech verzích s neošizenou víceprvkovou zadní nápravou. Jde vlastně o lehce upravenou a o více než tři centimetry zvýšenou Octavii Combi 4x4.

Jediným větším záporem je podle mne cena, která ve srovnatelné výbavě převyšuje řadu nepřímých konkurentů z kategorie kompaktních SUV. 

Scout se stejně jako klasická Octavia Combi nachází vnějšími ale i některými vnitřními rozměry na pomezí rodinné nižší střední a manažerské střední třídy.

Škodu Octavia Scout bych doporučil všem, kdo potřebují prostorné auto a občas musejí mimo asfalt. Rodinám s dobrodružnými choutkami, majitelům nemovitostí v odlehlejších lokalitách s horšími příjezdovými cestami, podnikatelům na horách.

Druhá generace Škody Octavia Scout odvozená od třetí novodobé generace Škody Octavia se nabízí od letních prázdnin 2014, na jaře 2017 se začala prodávat modernizovaná verze se "čtyřokou" přídí.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus
  • Ford Focus kombi Active
  • Volkswagen Golf Alltrack