Aktualizováno: 8.9.2019

Test Škody Kamiq

  • Sexy faktor: 4
  • Rodinný faktor: 3
  • Byznys faktor: 2
  • Fun faktor: 3
  • Offroad faktor: 3
  • Ženský faktor: 4
Testované motory: 1.6 TDI DSG, 1.0 TSI/85 kW

 
Mladoboleslavská automobilka má v nabídce už své třetí SUV, tentokrát z kategorie nejmenších. Škoda Kamiq má společný základ se Seatem Arona nebo Volkswagenem T-Cross. Je ale svébytným modelem se zajímavými jízdními vlastnostmi i výbavou.

Kamiq možná naučí Čechy kupovat malá SUV. Kategorie aut, do kterých spadá konkurence s Peugeotem 2008 nebo Renaultem Captur bude mít možná i nového králo. Jak bývá zvykem, Češi škodovky kupují snad v každé kategorii a městské crossovery nebudou výjimkou.

Auto vhodné pro malé rodiny, jednotlivce a všechny, kteří se často pohybují po městě, jsme v srpnu 2019 zkoušeli na první mezinárodní prezentaci, která probíhala v Alsasku. S vozem jsme jezdili po klikatých silnicích i dálnicích a překvapil nás kvalitou zpracování i dobrými jízdními vlastnostmi.

Design

Škoda Kamiq - pohled ¾ zepředu dopravaŠkoda Kamiq - pohled bok dopravaŠkoda Kamiq - pohled záď čistáŠkoda Kamiq - pohled ¾ zezadu dolevaŠkoda Kamiq - pohled příď čistá

 

Kdo hádal, že Škoda Kamiq bude jen Scala na vysokých kolech, ten se šeredně spletl. Auto dlouhé 4241 mm a široké 1793 mm má vlastní design, který se řadí mezi velmi nápadné. Může za to příď, kterou si podrobněji prohlédneme.
Test Škody KamiqMaska chladiče je už docela známá. Velká tmavá plocha v kombinaci s chromovým rámečkem a červeným lakem autu sluší.
Test Škody KamiqLogo našlo své tradiční místo na prodlouženém nose.
Test Škody KamiqNápadné jsou světlomety. V základní výbavě jsou LED jen pro denní svícení. Ve druhé Style dostanete Bi-LED světlomety. Takto výrazně oddělená světla má například Citroën nebo Jeep.
Test Škody KamiqLED jsou také vzadu, samozřejmě brzdovky. Na jejich bocích najdete vroubky stále ještě odkazující na české skláře.
Test Škody KamiqŠkoda u všech svých nových modelů hrdě nasadila nápis na záď. Už takto jezdí Superb, Karoq i Kodiaq.
Test Škody KamiqV obou výbavách jsou kola velikosti 16“, u základní pak ocelová. Můžete si ale dokoupit celou řadu zajímavých designů disků. Největší mají 18“. Kupodivu se připlácí i za šrouby proti krádeži.
Test Škody KamiqŠkoda zase nasadila do práce celou řadu zajímavých Simply Clever řešení. Nálevku, která se promění v trychtýř už známe ze Scaly.
Test Škody KamiqStejně tak škrabku na led, která poslouží i na kontrolo dezénu.
Test Škody KamiqPojďme se už ale přesunout do interiéru, který také už je bližší Scale a působí na nás velmi dobře. Materiály jsou očividně dobře zpracované a na výběr je i řada pěkných připlatkových dekorů. Totéž platí i o sedadlech. Látkové sedačky mohou být opravdu pěkné a díky povedenému střihu bychom je možná i preferovali před koženými.

Pokračování článku Řidičova zóna

 
 

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus