Aktualizováno: 20.10.2020

Test Seatu Ateca po faceliftu

 

 
Seat Ateca prošel v polovině roku 2020 faceliftem. Ten přinesl modernější vzhled, lepší výbavu i nové motory pod kapotou. Jde tak i nadále o velmi povedené SUV v kompaktní kategorii.

Seat Ateca je sice SUV španělské značky, ale takové, na které bychom měli být v tuzemsku hrdí. Vzniká totiž ve stejné továrně v Kvasinách jako Škoda Karoq. Asi není potřeba napovídat, že jsou oba modely technologicky příbuzné.

Auto prošlo v roce 2020 facelitem. Ten poznají jen znalci, došlo jen k mírným úpravám vzhledu zevnějšku i kabiny vozu. Mnohem víc změn se ale odehrálo pod kapotou.

SUV bychom doporučili jako rodinám. Díky praktickému interiéru i solidní nabídce motorů může posloužit jako jediné auto. Pohodlně se do něj sbalíte i s dětmi.

Seat Ateca jsme jako první zkoušeli během kratšího víkendového testu. České zastoupení značky nám s předstihem zapůjčilo model přímo ze Španělska a to rovnou v top výbavě FR a s nejvýkonnějším motorem 2.0 TSI spojeným s pohonem všech kol 4Wd a automatickou převodovkou DSG.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus