Aktualizováno: 14.10.2019

Test Seatu Leon ST po faceliftu

 

 
Leon je pro Seat nejdůležitějším modelem a míří přímo proti lídrovi českého trhu. Ač jde o sourozence Škody Octavia Combi z koncernu Volkswagen, jde zároveň i o jejího velkého konkurenta.

Kombík se sportovně střiženým kabátem osloví podobné cílové skupiny zákazníků jako Octavia Combi - tedy především firmy a rodiny. Bodovat může zejména u těch, kterým vzhled škodovky připadá příliš konzervativní.

Leon ST stejně jako Octavia Combi osloví širokou nabídkou verzí.

Oficiální začátek prodeje Seatu Leon ST se datuje od 1. ledna 2014, Leon s karoserií hatchback je na trhu už déle, a to od roku 2012. Na podzim 2014 se nabídka pro ST rozrostla o terénní klon X-PERIENCE, který vedeme jako samostatný model, nabízí se také sportovní odnož Cupra. Na podzim roku 2016 model Leon prodělal facelift, který se týká jak hatchbacku Leon, tak i Leonu ST.

Facelift působí velmi decentně, zvenku se toho na vozu moc neměnilo. Má však hezčí a hodnotnější kabinu, lepší konektivitu a širší nabídku asistenčních prvků. 

Po faceliftu se změnila skladba stupňu výbav. Dříve byla základní výbavou Basic, druhá Reference a třetí Style, samostatnou sportovní verzí bylo FR.

Nově Seat nabízí pouze dvě varianty výbav. Standardem je Xcellence a vrcholem je pak výbava FR. Zatímco FR vyznává sportovní styl, Xcellence sází na design a bohatý seznam bezpečnostních asistentů. Navíc disponuje chromovanými detaily na karoserii.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus