Aktualizováno: 24.8.2020

Test Seatu Leon

 

 
Seat Leon je dalším koncernovým modelem využívajícím moderní platformu MQB Evo. Techniku sdílí s VW Golf i Škodou Octavia. Může být velmi zajímavou alternativou pro ty, kteří hledají zajímavý design a skvělé jízdní vlastnosti.

Seat Leon přišel v nové generaci s nápadným vzhledem, jakoby stále potřeboval dokázat, že má něco ze španělské DNA. Ale to dokazovat nemusí, oproti Volkswagenu Golf, jehož je sourozencem, je rozhodně nápadnější a nápaditější.

V nižší střední třídě je i tak poměrně hodně konkurentů, ale Leon řadu z nich dokáže porazit i svými výbornými jízdními vlastnostmi, nabídkou motorů a výbav.

Auto můžeme doporučit jednotlivcům, párům a mladým rodinám. Nebo ještě jinak řečeno všem, kteří hledají kvalitní koncernové zpracování, ale k tomu ještě trochu jižanských emocí navrch.

Jako první jsme v červnu 2020 testovali Seat Leon se známým motorem 1.5 TSI. V srpnu téhož roku jsme pak jedna-pětku zkoušeli i její hybridní podobě spojené s automatickou převodovkou a navíc ve sportovní výbavě FR.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus