Aktualizováno: 25.1.2019

Test Seatu Leon po faceliftu

  • Sexy faktor: 4
  • Rodinný faktor: 2
  • Byznys faktor: 2
  • Fun faktor: 3
  • Offroad faktor: 0
  • Ženský faktor: 4
 

 
Seat Leon může být zajímavou alternativou vůči oblíbenému Volkswagenu Golf. Rovnice vyjadřující rozložení sil mezi nimi zní z pohledu seatu docela jednoduše - emotivnější design a nižší cena za horší komfort a v některých srovnatelných verzích i jízdní vlastnosti.

V porovnání s ostatními pětidveřovými hatchbacky nižší střední třídy Leon boduje svou vizáží, přívětivostí řidičovy zóny, prostorností kabiny nebo parametry většiny motorů.

Bohužel vyspělá víceprvková zadní náprava, která zdobila kompletní řadu Leonu minulé generace, zůstala stejně jako u nové Octavie dostupná pouze pro nejvýkonnější verze od 118 kW, kdežto u Golfu už od 90 kW. Jízdní komfort ani schopnosti v zatáčkách tak nepatří u většiny variant mezi elitu.

Seat Leon druhé generace podle mě osloví mladší jednotlivce i páry, může však sloužit i jako rodinné auto.

Nový Seat Leon přijel do Česka začátkem roku 2013. Na první pohled nerozpoznatelným faceliftem prošel na konci roku 2016.

Design

SEAT Leon - pohled ¾ zepředu dopravaSEAT Leon - pohled bok dopravaSEAT Leon - pohled záď čistáSEAT Leon - pohled ¾ zezadu dolevaSEAT Leon - pohled příď čistá

 

Pokud si myslíte, že budete schopni rozeznat mezi sebou vozy před a po faceliftu, tak se naprosto mýlíte. Nejde to. Seat udělal změny tak drobné, že si jich běžný smrtelník nemůže všimnout. Lehkou proměnou dílů nárazníku došlo jen na milimetrové posuny – auto se prodloužilo o 19 mm a zúžilo o dva milimetry.

Upřímně řečeno je to ale jedno, protože Seat Leon patří mez nejpovedenější hatchbacky nižší střední třídy. Velmi se mi líbí. Karoserii na rozdíl od trochu boubelatého a dobrácky vyhlížejícího předchůdce zdobí moderní, sportovní, ostře řezané rysy a neortodoxní tvary.

Test Seatu Leon po faceliftuZatímco před faceliftem jsem testoval model bez full-LED světlometů, nyní se mi do ruky dostala verze s tímto moderním svícením. A právě ta má na vzhled auta zásadní dopad. Leon s nimi vypadá, jako by přijel z budoucnosti. Na obrázku vidíte kompletně zapnutá světla.

Test Seatu Leon po faceliftuA takhle bude Leon vypadat, když pojede ve dne. Za šera se pak zvýrazní jeho světelný podpis. Vypadá to přímo skvěle.

Pokračování článku Řidičova zóna

 
 

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus
  • SEAT Leon ST
  • SEAT Leon X-PERIENCE
  • Cupra Leon Cupra
  • Cupra Leon ST Cupra