Aktualizováno: 11.10.2016

Test Seatu Ateca

 

 
Seat Ateca je historicky prvním vozem kategorie SUV této španělské automobilky, která náleží do koncernu Volkswagen.

V létě roku 2016, kdy vstoupil na trh, se rovnou nabízel jak s pohonem pouze předních, tak i všech čtyř kol.

Řadí se mezi kompaktní SUV, která jsou využitelná jak v mětském provozu, tak i pro rodinný aktivní víkendový život. Mezi zákazníky se tak ocitnou mladší i starší páry, rovněž rodiny s jedním až dvěma dětmi. Verze s pohonem kol pak mohou být vhodné i pro firmy, které občas zajíždějí na cesty s nezpevněným povrchem, případně sídlí v oblastech, kde lze očekávat ve větší míře sněžení.

Přestože se automobil vyvíjel ve španělské Barceloně, jeho hotové exempláře sjíždí výhradně z výrobní linky škodováckého závodu ve východočeských Kvasinách.

Po technické stránce je spřízněn s novou generací modelu Volkswagen Tiguan, podobná výbava i motory se na konci příštího roku objeví i ve druhé generaci vozu Škoda Yeti.

Do výbavy mohou patřit prvky, které ještě nedávno patřily pouze do manažerských aut střední třídy. Například asistent pro jízdu v kolonách. V terénu a při parkování pak hodně pomůže čtveřice kamer, které složí obraz celého okolí vozu.

Nejsilnější stránkou auta je vnitřní prostor a solidní výbava, nevýhodou je poměrně malá variabilita zavazadlového prostoru. 

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus