Aktualizováno: 4.8.2020

Test Toyota Corolla Touring Sports

 

 
Nejprodávanější vůz na světě Toyota Corolla přijíždí na český trh ve zbrusu nové generaci. Přesněji ve dvanácté. Novinka nabídne hned tři karosářské provedení hatchback, sedan a rodinné kombi. Toyota již před delší dobou zcela vyřadila ze své nabídky naftové motory a soustředí se pouze na benzínové agregáty nebo hybridy (zážehový pohon společně s elektřinou).

Automobilka světový bestseller prezentovala hned dvakrát. Poprvé na jaře v roce 2018 na ženevském autosalon ještě pod názvem Auris. Na podzim téhož roku se v Paříži vůz ukázal znovu. Tentokrát ve zkoušené variantě Touring Sports (kombi), avšak už jako Corolla.

Testované provedení kombi, navržené a vyráběné v Evropě, představuje klíčovou volbu pro všechny, kteří hledají praktickou využitelnost a styl bez kompromisů. Nová modelová řada Corolla se zcela novou plně hybridní soustavou o objemu 2,0 litru rozšířila stávající nabídku motorizací. Navíc jako první z celé japonské stáje disponuje hned dvěma elektrifikovanými pohony.

Toyota Corolla oblečená do prodlouženého kostýmu to na českém trhu nemá vůbec jednoduché, jelikož musí obstát proti oblíbené Škodě Octavia, která v Česku nemá přemožitele. Dalšími soupeři jsou Volkswagen Golf Variant, Seat Leon ST nebo třeba Hyundai i30 kombi. Konkurenčními výhodami nové Corolli Touring Sports jsou úsporné motory, vysoká úroveň vybavenosti již v základní variantě a atraktivní vzhled.

Zkoušený automobil bych doporučil rodinám, párům i jednotlivců, kteří žijí aktivní život. Kombinují krátké dojíždění do práce s dlouhými cestami za zážitky. Nový japonský kombík je také ideální volbou pro firmy či fyzické osoby, které často převážejí těžký rozměrný náklad.  

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus