Aktualizováno: 15.3.2017

Test Renaultu Mégane Grandtour

  • Sexy faktor: 4
  • Rodinný faktor: 3
  • Byznys faktor: 3
  • Fun faktor: 2
  • Offroad faktor: 1
  • Ženský faktor: 2
 

 
Rodinný a zaměstnanecký kombík, který napravil většinu chyb svého předchůdce - to je Renault Mégane Grandtour, kombi odvozené od čtvrté generace modelu Mégane.

Nevýrazný design, krátký a mělký kufr, málo místa na nohy ve druhé řadě - to byly hlavní nevýhody předchozího Méganu Grandtour při porovnání s ostatními kombíky nižší střední třídy. Čtvrtá generace je napravila, a zejména co se týče designu podle mne dokázala udělat ze slabiny silnou stránku.

Mezi další výhody patří komfortní jízdní projev a solidní standardní výbava už od základních provedení.

Slabinu představuje zejména lenost nejslabších benzinových i naftových motorů.

Kombík odvozený od čtvrté generace Renaultu Mégane se na českém trhu prodává od podzimu 2016.

Design

Renault Mégane Grandtour - pohled ¾ zepředu dopravaRenault Mégane Grandtour - pohled bok dopravaRenault Mégane Grandtour - pohled záď čistáRenault Mégane Grandtour - pohled ¾ zezadu dolevaRenault Mégane Grandtour - pohled příď čistá

 

Vzhled karoserie patří mezi silné stránky všech karosářských verzí modelu Mégane a mám pocit, že na kombík Češi reagovali nejvíce. Dílem proto, že jsme národ kombíkářů, a částečně i proto, že podle mne působí ještě o něco líbivějším vyváženějším dojmem než hatchback a sedan.

Líbí se mi hlavně to, jak dlouhatánská zadní světla auto opticky rozšiřují, takže záď přes svou velikost perfektně ladí ke sportovně ztvárněné přídi. A to jsem zatím testoval jen třetí výbavový stupeň Intens. 

Test Renaultu Mégane Grandtour Kolegyně Eva testovala vrcholné sportovně poziciované kombi GT a její pocity byly ještě pozitivnější. Kombinace tmavě modrého laku s černými detaily na masce chladiče a stříbrných krytů zrcátek a tmavých kol má totiž opravdu šmrnc. Mégane má nízkou příď, působí velmi dravě, je to zkrátka jedno z těch hezčích velkých kombíků.

Test Renaultu Mégane Grandtour Verze GT se navíc odlišuje i jiným předním a zadním nárazníkem, má stříbrné kliky dveří, jinou koncovku výfuku, zadní difuzor a nápisy Renault Sport na zádi a také bocích.

Test Renaultu Mégane Grandtour Verze GT má standardně montované LED světlomety.

Interiér snese v mnoha ohledech porovnání i s manažerským Talismanem. Však ho také přístrojová deska připomíná. Materiály jsou vesměs kvalitní a příjemné na pohled i dotek. Nutno ale uvést, že jsem zatím testoval díky spoustě příplatkových prvků výbavy pouze vrcholně vybavenou variantu.

Stejně jako u Méganu hatchback na sebe ne vždy zcela lícovaly některé karosářské díly. Někdy ale zřejmě šlo o úlitbu designu. Testovaná verze nevydávala při přejíždění nerovností žádné nelibé zvuky v interiéru, takže si nemohu na zpracování stěžovat nějak hlasitě.

Test Renaultu Mégane Grandtour Verze GT má také trochu odlišný interiér, čalounění v kombinaci koženky s látkou je kompletně černé.

Pokračování článku Řidičova zóna

 
 

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus