Aktualizováno: 15.10.2016

Test Renaultu Mégane Grandcoupé

 

 
Sedan odvozený od Renaultu Mégane se v minulé generaci jmenoval Fluence. Díky velmi nízké ceně se v Česku jednu chvíli stal i nejprodávanějším novým dováženým autem. Novinka už se plně hlásí k řadě Mégane. Sice se stejně jako Fluence vyrábí v turecké Burse, ale na rozdíl od předchůdce není Mégane Grandcoupé technicky ošizený a dostal stejné technologie jako pětidveřový Mégane nebo kombík Mégane Grandtour.

Určitě se budete ptát, proč píšu o sedanu, když se tento vůz jmenuje Grandcoupé. Obliba klasických sedanů totiž v Česku uvadá, a tak se Renault rozhodl, že si u čtyřdveřové verze Méganu bude hrát na kupé. I když jde opravdu spíše o hru než realitu (a třeba na asijských trzích se model jmenuje Mégane Sedan), minimálně sklon střechy nebo rozměrná panoramatická střecha kupátko opravdu připomínají.

Po prvních čtyřech stovkách testovacích kilometrů na polských silnicích vidím nejsilnější stránky novinky stejné jako u pětidveřové verze - tedy zajímavý design, bohatou výbavu a úspornost některých naftových motorů. K tomu se přidává velký a na poměry sedanů úhledně zpracovaný zavazadlový prostor.

Zásadní brzdou většího rozšíření auta v Česku bude podle mne fakt, že už na rozdíl od Fluence nejde o vůz velikosti Octavie za cenu Fabie, ale cenovka odpovídá velikostnímu zařazení auta. Druhým problémem je jeho čtyřdveřová karoserie sedan, která nemůže praktičností konkurovat pětidveřovým liftbackům jako jsou škodovky Octavia nebo Rapid. Z věcí souvisejících s jízdou bych přivítal samozřejmější řazení.

Jako zákazníky pro Mégane Grandcoupé bych viděl páry střední a starší věkové kategorie, které nemají tendence stěhovat v autě větší předměty kvádrovitých rozměrů.

Renault Mégane Grandcoupé je na českém trhu v prodeji od podzimu 2016.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus