Aktualizováno: 29.7.2020

Test Renaultu Espace

 

 
Renault Espace je mezi velkými rodinnými vozy legendou. Jeho zřejmě poslední generace vůbec byla dotažena téměř k dokonalosti. Brzy se s ní rozloučíme a tak spěchejte, nebudou.

Vůbec první Renault Espace spatřil světlo světa už v roce 1984. Zapsal se tak jako vůbec první MPV v historii, i když se někteří přou, že to byl Chrysler. Tedy dodejme, že alespoň první velkoprostorové SUV. Francouzi za ty roky koncept rodinného auta vymazlili k dokonalosti. A navíc přidali i odvážný šarm. To když se v roce 2014 představila pátá, tedy aktuální generace tohoto vozu.

Že jí kromě kapacity pro náročné rodiny není cizí ani zajímavý design dokládá i po faceliftu. Auto, se kterým se zřejmě brzy budeme muset rozloučit (lidé se více zajímají o rodinná SUV než MPV) se před svým odchodem do důchodu vyzbrojilo luxusní základní výbavou s minimem příplatků, výkonným turbodieselem a automatem. V jiné verzi ho už ani nekoupíte.

A komu bychom ho doporučili? To je přece jasná – rodinám. Pokud mají jen dvě děti tak v pětimístném provedení, které bohatě stačí. S více ratolestmi můžete sáhnout po sedmimístné konfiguraci, za kterou se připlácí v rámci paketu Family.

Paradoxní je, že i když jde o rodinné auto, ve své jediné a top výbavě Initial Paris vypadá spíš jako vůz pro náročné businessmany. I to může zaujmout.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus