Aktualizováno: 14.1.2021

Test Renaultu Captur

 

 
Renault Captur je nejoblíbenější malé SUV v Evropě. Není proto divu, že se Francouzi rozhodli ve druhé generaci předvést to nejlepší. Nabídli více prostoru, lepší svezení a také výbavu. Pokud patříte mezi fanoušky městských crossoverů, pak jste na správné adrese.

Renault Captur se musí potýkat s velkou konkurencí. Na českém trhu je na druhém místě za bestsellerem Peugeotem 2008. Třetí je Škoda Kamiq. A jsou to i další rivalové, protože o nejdostupnější SUV na trhu je jednoduše zájem. Captur v minulé generaci dlouho patřil k nejlevnějším crossoverům, to už v té nové ně vždy platí.

Vzhledem k tomu, že vůz mírně narostl a hodí se nejen pro cesty po městě, můžeme ho doporučit jako rodinné auto pro méně náročné cestovatele. Zvládne i menší děti, klidně dvě.

Nový Renault Captur jsme v dubnu 2020 testovali poprvé. K testu jako první dorazil benzinový motor TCe 130 GPF s automatickou převodovkou ve vyšší ze dvou výbav Intes a několika příplatky. V polovině roku jsme rozšířili recenzi o dieselový agregát 1.5 Blue dCi.

V listopadu 2020 jsme otestovali plug-in hybridní verzi do zásuvky. A prozatím poslední redakční test (v lednu roku 2021) proběhl s Capturem poháněným na stlačený zemní plyn, tedy na LPG. Auto má samozřejmě k dispozici i plnohodnotnou benzinovou nádrž, tudíž můžete počítat s opravdu slušným dojezdem na jedno dotankování.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus