Aktualizováno: 5.11.2017

Test Range Roveru Velar

 

 
Nový model britského výrobce luxusních SUV přináší perfektní zpracování, prostorný interiér a nezanedbatelné schopnosti v terénu. I když je potřeba si na něj vyhradit víc peněz než na většinu konkurentů, dává sovu hodnotu na odiv v každém detailu. A předvedl se v dobrém světle i při jízdách na silnici.

Range Rover Velar je zcela nový model automobilky Land Rover, která se tak podařilo vyplnit velkou mezeru mezi modely Evoqe a Sport. Vzhledem směřuje k většímu modelu, nabídkou motorů, které zahrnují i čtyřválce, ale zase ke kompaktnímu sourozenci. Líbit se bude těm, kteří oceňují moderní technologie na palubě a mají chuť občas vyrazit i do těžšího terénu. Velar ho umí.

Mimochodem, jméno Velar odkazuje i na historii značky. Pod tímto názvem vyjely na silnice v roce 1969 první testovací vozy Range Rover, aby veřejnost nevěděla, o jaké auto se jedná. Návrat k historii naznačuje, jak důležitý model to pro automobilku je.

Vzhledem k velikosti vozu, nabídce motorů a ceně se dají konkurenti najít ve více kategoriích SUV, poprat se tak může nejen s Porsche Macan, ale třeba i s Mercedesem-Benz GLE Coupé. Auto má totiž sportovněji střižený design a pojme maximálně pět cestujících.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus