Aktualizováno: 16.11.2017

Test modernizovaného Peugeotu 308 SW

  • Sexy faktor: 3
  • Rodinný faktor: 3
  • Byznys faktor: 4
  • Fun faktor: 2
  • Offroad faktor: 1
  • Ženský faktor: 2
Testované motory: 1.5 BlueHDi/96 kW EAT8

 
Málokteré auto zažilo tak velký mezigenerační skok jako Peugeot 308 SW. Zatímco první generace prodávaná v letech 2007 až 2014 patřila mezi křížence kombíku a velkoprostorového vozu se všemi klady a zápory, které s tím souvisejí, v pořadí druhá generace prodávaná od roku 2014 se zařadila mezi typická kombi nižší střední třídy a konkuruje třeba Škodě Octavia Combi.

Z porovnání s konkurenty vychází Peugeot 308 SW velmi lichotivě z hlediska rozměrů kufru i místa na nohy zejména za spolujezdcem. Vyčnívá také elegancí a moderním pojetím přístrojové desky. Motory patří k nejúspornějším ve třídě.

Největším záporem je však nedostatečně vyřešená ergonomie, osoby vpředu si nikam neodloží kelímek s kafem a ani na mobil tu místa moc není.

Druhá generace Peugeotu 308 SW se dá v Česku objednávat od dubna 2014, na jaře 2017 vůz prošel faceliftem. Modernizované vozy lze koupit od července 2017. Facelift se dotkl přídě s novou maskou, nárazníkem a světlomety s LED už ve standardní výbavě, v kabině je nové čalounění a pár detailů, vůz má bohatší nabídku asistenčních systémů a především si tu odbývá premiéru nový motor, nadprůměrně "čistý" diesel o objemu 1,5 litru, který se postupně dostane do dalších modelů značky.

Design

Peugeot 308 SW - pohled ¾ zepředu dopravaPeugeot 308 SW - pohled bok dopravaPeugeot 308 SW - pohled záď čistáPeugeot 308 SW - pohled ¾ zezadu dolevaPeugeot 308 SW - pohled příď čistá

 

Záleží na vkusu, avšak celkově se dá říci, že 308 není na pohled kontroverzní, vše je úhledné, elegantní a moderně vyhlížející.

Test modernizovaného Peugeotu 308 SW Test modernizovaného Peugeotu 308 SW Podívejte se na fotografii druhé generace 308 SW před faceliftem a po něm. Modernizovala se maska s logem, které dříve bylo na kapotě a nyní je v masce chladiče, nový je také nárazník. Pozor, bude trochu jiný u nižších výbav (Active a Allure a jiný pro GT Line, která je na fotografii vpravo). Má světlomety s LED denního svícení je už ve standardní výbavě.

Test modernizovaného Peugeotu 308 SW V listopadu 2017 jsme otestovali modernizovaný Peugeot 308 SW na české půdě. Takto vypadá model ve výbavě Allure zvenku.

Test modernizovaného Peugeotu 308 SW Zadní světlomety jsou zatmavené s trojicí LED, které mají připomínat drápy. Tento prvek známe už z obou SUV Peugeotu (3008 a 5008).

Facelift je však zvenku velmi decentní. Přibyly nové laky karoserie a nový design vybraných kol 16 a 18".

Interiér i po letech působí vemi moderně a uklizeně, téměř až moc. Peugeot 308 se vyznačuje malinkým motokárovým volantem a vyjma té základní verze také gigantickým, téměř desetipalcovým displejem na středovém sloupku. Někdy překvapuje až luxusní kvalitou materiálů - velmi často měkkých plastů příjemných na pohled, čich i dotek. Po faceliftu sedačky u verzí Active a Allure dostaly jiné čalounění.

Test modernizovaného Peugeotu 308 SW Volant s červeně perforovanou kůží vypadá zajímavě, tyto červenočerné detaily se objevují i na přístrojovém tunelu okolo řadící páky. Jde o verzi GT Line.

V době testu nebyl ještě k dispozici ceník, nevěděli jsme tedy, zda vůz bude mít v základní Access výbavu bez středového displeje a s jednoduchým, nekoženým volantem bez ovládání rádia na volantu. Na mezinárodní prezentaci byly k dispozici na test vozy ve výbavě Allure a GT Line. Takto vybavené interiéry vypadají velmi luxusně, nechybí kůže ani 9,7 palců veký dotykový displej na středovém panelu.

V listopadu 2017, kdy se nám dostal vůz na test už v Česku, ceník samozřejmě byl k dispozici, tak už víme, že kožený multifunkční volant má 308 GT už v základu, stejně jako barevný dotykový 9,7palcový displej. Jen displej v přístrojovm štítu není v základu digitální a barevný, jak vypadá, jsme ale zatím neměli možnost zjistit.

Vůz si zaslouží pozitivní hodnocení za odhlučnění kabiny, částečně je to také díky vrstveným sklům už v základní výbavě Access.

Ostatně, v tom Peugeot 308 SW exceluje, má totiž vlemi bohato výbavu bez příplatku, například dostáváte douzónovou automatickou klimatizaci.

Test modernizovaného Peugeotu 308 SW V Česku testovaný vůz měl světlé čalounění, které Peugeot nazývá Galdo. V základní výbavě by se z něj připlácelo, v prostřední Allure je bez příplatku. Doporučuji ho pouze v případě, že majitel i jeho rodina jsou extrémně čistotní. Na světle šedivé látce jsou totiž vidět skvrny a nečistota.

Pokračování článku Řidičova zóna

 
 

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus