Aktualizováno: 13.1.2021

Test Peugeotu 3008

 

 
Peugeot 3008 ve své druhé generaci povyrostl do všech směrů a z dřívějšího pojetí ve stylu crossoverů, tedy kříženců více kategorií, se chce zapojit přímo v čím dál populárnější kategorii SUV.

Na konkurenci útočí neotřelým vzhledem, který ho na první pohled odlišuje od ostatních, stejně tak prostorným kufrem nebo úspornými motory. Francouzi ale stejně jako u předchůdce nenabízejí pohon všech kol (respektive ho budou nabízet pouze u hybridní verze se zadními koly poháněnými elektromotorem), což je v této kategorii výjimečné.

Francouzská novinka proto zaujme hlavně ty, kteří hledají vysoké sezení za volantem a vzhled vozu SUV bez toho, aniž by měli větší ambice jezdit mimo asfalt. Půjde tak zejména o jednotlivce, páry a menší rodiny z měst. Vůz stojí na platformě s označením EMP2, takže je nejbližším příbuzným hatchbacku Peugeot 308.

Auto potěší bohatou výbavou i zajímavým příslušenstvím. K vozu si lze například dokoupit elektrickou koloběžku a nabíjecí stanici do kufru, takže se během jízdy dobijí její baterie. Peugeot tak chce cílit i na mladší řidiče a nadšence do moderních technologií. Tomu bezesporu odpovídá í design interiéru.

Peugeot 3008 se na českém trhu prodává od podzimu 2016. Ještě před nástupem jeho faceliftované verze jsme v lednu 2021 otestovali plug-in hybridní motorizaci.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus