Aktualizováno: 23.11.2020

Test Opelu Grandland X

 

 
Opel Grandland X vychází z technických základů Peugeotu 3008. Patří tedy mezi rodinná SUV nižší střední třídy. Využívá jeho šasi, motory i převodovky. Designéři však odvedli svou práci tak, že to na první pohled zvenčí ani v kabině rozhodně nepoznáte.

Grandland X zapadá svou vizáží do rodiny SUV značky Opel. Příď si nejen laik velmi snadno splete s menšími sourozenci Crosslandem X a Mokkou X.

Od těch se Grandland X podle značky s bleskem ve znaku odlišuje zejména důrazem na maximální jízdní komfort a prostor v kabině. A to jsou opravdu dvě vlastnosti, kterými vůz vyniká i v porovnání s konkurenty.

Naopak vyhnout by se měli Opelu Grandland X ti, kteří touží i s SUV po trochu sportovnějším svezení. Asi nejvíc mi vadilo kostrbaté řazení u manuální převodovky a benzinového motoru 1.2 Turbo, ale i řízení a naladění podvozku má daleko k agilitě. Ani poměr ceny a výbavy není velkým lákadlem.

Opel Grandland X se spalovacími agregáty disponuje výhradně pohonem předních kol. Všechna čtyři pak roztáčí verze plug-in hybrid, kterou jsme měli možnost vyzkoušet v listopadu roku 2020. Benzinový motor zde doplňuje elektromotor s bateriemi nabíjenými i ze sítě. 

Opel Grandland X se vyrábí na jedné lince s Peugeotem 3008 ve francouzském Sochaux.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus