Aktualizováno: 3.9.2017

Test Opelu Crossland X

 

 
Opel Crossland X se stal predátorem ve vlastním stádu. Jde o novinku mezi módními malými poloterénními auty kategorie SUV, která nahradila model Meriva - tedy v Česku velmi oblíbený multifunkční vůz kategorie MPV.

Zatímco Meriva patřila už díky svým protisměrně otvíraným dveřím k velmi originálním vozům, Crossland X mezi malými SUV nějak nevyčnívá. Nejzajímavější na něm je, že jde o první produkt spolupráce Opelu s francouzskou skupinou PSA zahrnující značky Citroën, DS a Peugeot. Tato kooperace vznikla ještě předtím, než Opel skončil pod křídly společnosti PSA. Zejména technikou tak jde více o francouzské než německé auto.

Od toho se odvíjejí i jeho výhody a nevýhody. Při porovnání s ostatními malými SUV potěší zejména objemný zavazadlový prostor s možností dalšího zvětšování prostřednictvím posuvu zadních sedadel, úspornost většiny motorů a kultivovanost silnějšího testovaného dieselu. Za slabinu naopak považuji zejména jízdní vlastnosti na nerovném povrchu v zatáčkách a u testované verze i kostrbaté řazení.

Stejně jako drtivá většina ostatních malých SUV neslouží Opel Crossland X k jízdě v terénu. Vždyť ani nemůže mít pohon všech kol, což je v této kategorii spíše standardem než výjimkou. Kupovat si ho budou zejména jednotlivci a páry na začátku a konci řidičské kariéry, dobře však poslouží i menším rodinám.

Opel Crossland X se vyrábí ve španělské Zaragoze a na českém trhu se prodává od června 2017.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus