Aktualizováno: 5.6.2019

Test Opelu Combo Life

 

 
Combo je jméno, které se u Opelu objevuje už od roku 1986. Nejprve šlo o čistě užitková auta, která vznikla pomocí skříňových vestaveb do modelů Kadett a Corsa. Teprve od čtvrté generace se jedná o klasickou malou dodávku a od ní odvozenou osobní verzi.

V minulé generaci byl Opel Combo sourozencem Fiatu Dobló a jeho osobní verze nesla jméno Tour. Aktuální Opel Combo Life patří do jedné rodiny s legendou této kategorie - Citroënem Berlingo a Peugeotem Rifter.

Opel Combo Life nemá tak nápaditý design jako jeho francouzští bráchové. Vybavením interiéru i jízdními vlastnostmi se ale blíží čistě osobním MPV, která pomalu vymírají a nahrazují je vozy kategorie SUV. Stále však občas nezapře, že se prodává i jako čistě užitkové dodávkové auto.

V porovnání s čistě osobními MPV nabídne Combo Life lepší ceny a víc prostoru v kabině i kufru. Zároveň však majitel dostane chudší standardní výbavu, liknavější základní naftový motor a o něco neohrabanější jízdní vlastnosti. Combo Life nabízí v roce 2018 ze všech tří sourozenců nejnižší vstupní cenu, ale také nejméně prvků výbavy základní verze. Zamrzí zejména absence klimatizace.

Při porovnání s přímými konkurenty potěší objemný a široký zavazadlový prostor i úspornost pohonných jednotek.

Kromě pětimístného existuje za příplatek i sedmimístné provedení. Jako samostatný model vedeme prodloužené Combo Life XL.

Opel Combo Life si budou pořizovat zejména živnostníci, rodiny a aktivní páry staršího věku z menších měst a vesnic.

Vyrábí se svými sourozenci Citroënem Berlingo a Peugeotem Rifter ve španělském Vigu a portugalském Mangualde. 

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus