Aktualizováno: 13.12.2017

Test Opelu Combo Tour

  • Sexy faktor: 2
  • Rodinný faktor: 4
  • Byznys faktor: 2
  • Fun faktor: 0
  • Offroad faktor: 1
  • Ženský faktor: 2
Testované motory: 1.6 CDTI/77 kW, 1.6 CDTI/77 kW S&S

 
Fiat Dobló Panorama v kabátu Opelu - to je Combo Tour, reprezentant automobilky s bleskem ve znaku mezi kompaktními víceúčelovými auty odvozenými od dodávek.

Mezi konkurenty boduje svěžím designem, výborným výhledem z bohatě prosklené karoserie, komfortním podvozkem, možností převozu až sedmi cestujících nebo volbou ze dvou různých výšek střechy.

Naopak nepotěší málo místa na nohy a několik řešení, která se rozhodně nedají označit jako přátelská vůči řidiči.

Opel Combo Tour poslouží stejně jako ostatní MPV odvozená od dodávek hlavně živnostníkům, kteří jej mohou používat v práci i jako rodinné auto.

Design

Opel Combo Tour - pohled ¾ zepředu dopravaOpel Combo Tour - pohled bok dopravaOpel Combo Tour - pohled záď čistáOpel Combo Tour - pohled ¾ zezadu dolevaOpel Combo Tour - pohled příď čistá

 

Designerům se podařilo udělat ze základního tvaru krabice téměř umělecké dílo. Navíc zaslouží pochvalu, jak s minimem změn dokázali odlišit Opel od Fiatu, jehož snímky naleznete zde.

Uvnitř sice zůstaly plasty tvrdé, ale hezké na pohled. Přístrojová deska připomínající tu u Fiatu Punto ani třeba výplně dveří nejsou jednolité, ale střídají se na nich vzhledově odlišné druhy plastů. Neexistují žádné ošklivé a jednotvárné monolity.

Combo Tour si zaslouží pochvalu také proto, že uvnitř ani při vysokých rychlostech nebo na hrbolatém povrchu nic neklepalo, nedrnčelo ani nevibrovalo. To bylo pro mne osobně opravdu příjemné překvapení.

Kvitoval jsem i relativně tlumené dorazy dveří. Zkrátka nejde o žádnou plechovku.

Pokračování článku Řidičova zóna

 
 

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus
  • Fiat Dobló Panorama