Aktualizováno: 16.2.2021

Test Hyundai i20

 

 
Hyundai i20 je hlavním konkurentem domácího bestselleru v kategorii malých aut, tedy Škody Fabia. Ve třetí generaci předvádí nejen dospělý vzhled nebo extra bohatou výbavu, ale i chování na silnici, za které by se nestyděla auta o třídu vyšší. Jde o velmi zajímavou nabídku v dané třídě.

Hyundai i20 je ideovým nástupcem modelu Getz, který si řada českých motoristů s oblibou pamatuje, nebo ho dokonce ještě používá. Poprvé vyjel na silnice v roce 2008, o 12 let později přišla na svět už jeho třetí generace. Ta stylem navazuje částečně na model i30 po faceliftu, částečně jede svou vlastní zajímavou linku.

Malé hyundaie byly obvykle ideálním posledním novým vozem pro starší řidiče, které je s radostí používali pro výlety na chatu nebo do lázní. Novinka ale očividně za svůj volant láká i mladé individualisty, popřípadě ženy. Poslouží tak i jak druhé či třetí auto do rodiny. Přitom díky dospělému chování nemusí být omezeno jen na město a nebo jeho blízké okolí.

To dokázal v benzinové mild-hybridní motorizaci s výkonem 88 kW, DCT automatem a v top výbavě Style, kterou jsme testovali v únoru 2021.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus