Aktualizováno: 3.10.2018

Test Opelu Insignia Country Tourer

  • Sexy faktor: 3
  • Rodinný faktor: 4
  • Byznys faktor: 4
  • Fun faktor: 3
  • Offroad faktor: 4
  • Ženský faktor: 2
 

 
Nová a poměrně vydařená Insignia se dočkala po běžném kombi v roce 2017 také další varianty v podobě outdoorově založeného modelu Country Tourer. Ten nabízí zvýšený podvozek, plastovou ochranu do terénu a také vlastní specifickou výbavu.

Kromě několika specifických prvků je Insignia shodná s kombíkem. Má ovšem jednodušší nabídku motorů. Bude lákat hlavně manažery a podnikatele, kteří rádi tráví svůj víkendový čas s rodinou v přírodě nebo prostě na výletech. S tím jim pomůže prostorný kufr i interiér.

Hlavní konkurentem bude v této kategorii také velmi dobře známý Volkswagen Passat Alltrack. Insignia je ale samozřejmě levnější než podobně zaměřený luxusní vůz Audi A4 allroad quattro. Do boje se tak může pustit třeba ještě se Subaru Outback. Této třídě se říká „allroady“.

Pokud chcete podrobnější popis modelu Insignia, podívejte se náš letní test, který najdete pod tímo odkazem.

Design

Opel Insignia Country Tourer - pohled ¾ zepředu dopravaOpel Insignia Country Tourer - pohled bok dopravaOpel Insignia Country Tourer - pohled záď čistáOpel Insignia Country Tourer - pohled ¾ zezadu dolevaOpel Insignia Country Tourer - pohled příď čistá

 

Zásadní změnou, kterou možná nepostřehnete na první dobrou, je zvýšení světlé výšky. Jde o 25 mm, což není mnoho, ale v lehkém terénu to vozu může prospět.
Test Opelu Insignia Country TourerSpecialitou je také plastové obložení, tak jak bývá u allroadů zvykem. V základu najdete už osmnáctipalcové disky.

Test Opelu Insignia Country TourerCountry Tourer je výbava sama pro sebe, i tak ale zůstalo místo na celou řadu příplatků, i když jejich seznam není tak dlouhý jako u Sports Toureru. Připlatit můžete třeba za full-LED světlomety, v základu jsou Bi-Halogeny s LED pro denní svícení.

Test Opelu Insignia Country TourerZa čalounění kůží se připlácí, hnědá Brownstone s perforací se dodává za příplatek spolu s masážními sedadly AGR vybavenými ventilací i vyhříváním.

Pokračování článku Řidičova zóna

 
 

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus